Do ulic Velké Británie vyjela elektrická vozítka

15.02 2015|Technika
Do ulic Velké Británie vyjela elektrická vozítka

Britské konsorcium UK Autodrive představilo s podporou vlády projekt bezpilotního elektromobilu, který dokáže přepravovat cestující v pěších zónách.

Lutz Pathfinder bude přepravovat chodce

Kompaktní stroj vynalezla britská strojírenská společnost RDM Group ve spolupráci s vědci na univerzitě v Oxfordu. Elektrické vozítko bylo pojmenováno jako Lutz Pathfinder. Dopravní systém projektu se jmenuje Katapult. Díky dvojitému elektrickému pohonu jsou vozítka schopna ujet na jedno nabití až 64 kilometrů. Nejvyšší rychlost přístroje je 24 kilometrů za hodinu.
Elektrovozítka začnou fungovat v létě

Pathfinder se v prostoru orientuje díky vestavěnému navigačnímu systému s 19 druhy senzorů, radarů a kamer. Lutz je vybaven i volantem a pedály. První vozítka na elektrický pohon se začnou prohánět pěšími zónami Velké Británie již letos v létě. Nejdříve budou otestována tři vozítka a pak se k ním připojí dalších 40.

Autor: Jil

Do ulic Velké Británie vyjela elektrická vozítka. Britské konsorcium UK Autodrive představilo s podporou vlády projekt bezpilotního elektromobilu, který dokáže přepravovat cestující v pěších zónách.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ