Windows 10: Nový a navždy

25.01 2015|Technika
Windows 10: Nový a navždy

Dne 21. ledna ve večerních hodinách se konala prezentace společnosti Windows v Redmondu. Na pořadu dne nebylo nic jiného než Windows 10. Softwarový gigant během druhé prezentace v pořadí představoval podrobnosti o systýmu Windows 10, který je v současné době ve fázi testování.

První prezentace operačního systému Windows 10, který bude čestným nástupcem Windowsu 8, se konala 30. září 2014 v San Franciscu. První montáž operačního systému provedli technici Microsoftu 11.12.2014. Od té doby na novém systému provedli řadu vylepšení. Do testování nových Windows 10 se zapojilo 1,7 milionu lidí po celém světě.První prezentace Windows 10

Novinky ve Windows 10

Holografické brýle, nový Outlook, nový internetový prohlížeč, nové rozhraní - to vše a ještě mnohem více nabízí nová verze operačního systému. Tak jak se očekávalo, Windows 10 dostane nový prohlížeč. Nástupcem Internetu Exploreru bude prohlížeč s kódovým jménem Project Spartan. Uživatelé budou moci zadávat požadavky dotykovým pérem. Díky dotykovému péru mohou do stránky rovnou čmárat, vytvářet poznámky, vystřihovat a sdílet. Bude možné vkládat komentáře a sdílet stránku i s komentáři s ostatními. Funkce bude dostupná, i když uživatel nebude mít svůj počítač vybaven dotykovým perem. Postačí přepnout na psaní prstem.


Windows 10

Asistentka Windows 10 Cortana

Nový Wndows 10 bude mít i hlasovou asistenku. Bude se jmenovat Cortana. K dispozici bude zatím pouze majitelům telefonů s Windows Phone. S příchodem na PC však dostala nové funkce. Díky Cortany budete moci počítač kompletně ovládat. Na požádání vám Cortana vyhledá fotografie z loňského května nebo třeba ztlumí hudbu, kterou předtím taktéž hlasovým povelem spustíte. „Mám si zítra vzít kabát?“ zní klasická otázka, a Cortana dá předpověď počasí na zítra a usoudí, že bez kabátu se obejdete.

Zajímavé je, že uživatelé systému Windows 7, Windows 8.1. a Windows Phone 8.1 si v prvním roce prodeje budou moci Windows 10 stáhnout zdarma. Vypadá to, že Windows 10 už tu zůstanou navždy. Microsoft je bude podporovat po celou dobu životnosti zařízení. Operační systém se změní v největší internetovou službu. „Ptát se, jakou verzi Windows máte, už nebude dávat smysl, budou jedna Windows, stále aktualizovaná,“ řekl zástupce společnosti Myerson.

Autor: Maja

Windows 10: Nový a navždy. Novinky ve Windows 10. Dne 21. ledna ve večerních hodinách se konala prezentace společnosti Windows v Redmondu. Asistentka Windows 10 Cortana
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ