9 nejlepších smartphonů z roku 2015

12.12 2015|Technika
9 nejlepších smartphonů z roku 2015

Smartphone je dnes standardem, o kterém již není pochyb. Každý rok se na trh dostávají nové a dokonalejší modely smartphonů. Jak si ale vybrat ten správný? Ifenomén pro vás má 9 nejlepších smartphonů, které se na trh dostaly v roce 2015.

1. LG G3

Cena: Od 500 dolarů
Displej: 5,5-palcový quad-HD IPS
Velikost baterie: 3000 mAh
Kamera: 13MP (zadní) 2.1MP (přední)
Platforma: Android s LG překrytím<
Vlastnosti: Laser s automatickým ostřením, vyjímatelný zadní kryt a vyměnitelná baterie

Nové standardyLG G3 byly nastaveny na začátku minulého roku. Jihokorejská společnost se chystá zahájit prodej jeho nástupce během několika týdnů, ale LG G3 má stále co nabídnout. Jednou z hlavních předností je QHD displej, který je velice ostrý. K dispozici je také zlepšené uživatelské rozhraní, které jde ruku v ruce s kvalitou displeje. Pokud zvolíte tento model, určitě za své peníze získáte jeden z nejlepších smartphonů na trhu. Bohužel hodně energie na laserovém displeji rovněž znamená i kratší životnost baterie.

LG G3


2. a 3. Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge

Cena: od 749 liber za S6 a 949 dolarů za Edge
Displej: 5,1-palcový Super AMOLED quad-HD
Velikost baterie: 2600 mAh (Edge), 2550 mAh (S6) s rychlým nabíjením
Kamera: 16 MP (zadní) přední (5 MP)
Platforma: Android s Touch Wiz
Vlastnosti: Samsung Pay, bezdrátové nabíjení, tepové frekvence, výkonný fotoaparát a zakřivená obrazovka

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge pracují velice rychle, displej v HD nabízí skvělý zážitek, barvy jsou živé a oba telefony mohou dosáhnout mimořádné úrovně jasu. Výborný je také 16 MP fotoaparát, který nejspíš předstihl i předchozí verzi. Může dokonce soutěžit s iPhonem 6 od Applu. Hlavní rozdíly mezi oběma modely tkví ve velikosti baterie a celkovém designu. Je zde také zahnutý displej. Nevýhodou je obětování vyměnitelné baterie a Micro SD slotu ve prospěch štíhlejšího designu.

Samsung Galaxy S6


4. Samsung Galaxy Note 4

Cena: Od 729 dolarů
Displej: 5,7-palcový quad-HD
Velikost baterie: 3220 mAh
Kamera: 16 MP (zadní) 3.7MP (přední)
Platforma: Android
Vlastnosti: microSD, odnímatelný zadní kryt a vyměnitelná baterie, stylus pero v ceně, Samsung Apps, dlouhá životnost baterie a jeden z nejlepších Android fotoaparátů na trhuSamsung Galaxy Note 4 představuje to nejlepší, co Samsung může nabídnout. Radikální redesign S6 může rozdělit jednotlivé stoupence, zejména z důvodu opomenutí populárních vlastností, jako je vyměnitelná baterie a MicroSD slot. Je zde také výborný fotoaparát s 16 MP, i když už není tím nejlepším, jak tomu bylo dříve. K telefonu se zdarma přidává také stylus pero,které pomáhá ke zlepšení manipulace, především při psaní textu, či úpravě snímků. Tento mobilní telefon je opravdu všestranným pomocníkem, který vám dá hodiny životnosti baterie a nabídne spoustu funkcí.

Samsung Galaxy Note 4


5. HTC One M9

Cena: 649 dolarů
Displej: 5-palcový, 1080p
Velikost baterie: 2840 mAh s rychlým nabíjením
Kamera: 20.7MP (zadní) 4MP (vpředu)
Platforma: Android
Vlastnosti: dual-tone úprava, lepší fotoaparát, rychlé nabíjení

HTC One M9 způsobil trochu rozruch, když byl uveden minulý měsíc. Proč? Protože je nápadně podobný předchozímu modelu. Při bližším pohledu jsou zde však některé jasné rozdíly, nemluvě o užitečném vylepšení. Vylepšená je například dual-tone úprava a také barevné přední pokovení, které dělá z tohoto modelu vizuálně velice zdařilý kousek, jež tak stojí na pomezí mezi technologií a šperkem. Novinkou je také rychlejší a lepší blesk u fotoaparátu, ale i vylepšené přehrávání zvuku. Působivé jsou externí reproduktory, které jsou hlasitější než u jakéhokoliv jiného chytrého telefonu. Zvýšena byla i velikost baterie, i když se zdá, že nevydrží tolik, co vydržela baterie u předchozího modelu.

HTC One M9


6. Sony Xperia Z3

Cena: Od 529 dolarů
Displej: 5,2-palcový, 1080p IPS
Velikost baterie: 3100 mAh
Kamera: 20.7MP (zadní) 2.2MP (přední)
Platforma: Android
Vlastnosti: vodotěsný, micro SD, PS4 Remote Play, dlouhá výdrž baterie a velmi jasný displej

Sony Xperia Z3 je jako švýcarský armádní nůž v rámci smartphonů. Umí prakticky všechno. Moudrý design, vodotěsný kryt, Micro SD slot, a prémiový skleněný displej spojuje funkčnost a design. Baterie vydrží pohodlně dva dny, je zde i velice slušný fotoaparát. Pro jedince,kteří mají rádi hry, je zde také výborná aplikace. Na tomto modelu mohou hrát PS4 hry. Mezi nedostatky patří například velké horní a spodní rámy, které dělají z telefonu zbytečně velký.

Sony Xperia Z3


7. a 8. IPhone a iPhone 6 Plus

Cena: Od 649 dolarů za iPhone 6 a 749 dolarů za iPhone 6 Plus
Displej: 720p 4.7-palcový iPhone 6. 1080p 5,5-palcový iPhone 6 Plus
Velikost baterie: 1810 mAh (iPhone 6) 2915 (iPhone 6 Plus) s rychlým nabíjením
Kamera: 8 MP (zadní) 1.2MP (přední)
Platforma: iOS

Zlepšená velikost, rychlejší nabíjení, Apple Pay, úhledný design a nové funkce kombinované s iOS, to je to, co dělá iPhone 6 a 6 plus vynikajícími. Přesto, že se do značné míry jedná o podobné telefony, existují zde mnohé rozdíly. Větší iPhone má větší baterii, optickou stabilizaci obrazu a displej 1080 p. Menší model má menší baterii, jiný displej, i když menší hustota pixelů není vzhledem k velikosti displeje znát. Uživatelé jsou u těchto modelů ochotni přejít menší výdrž baterie na úkor celkového zážitku z tohoto mobilu.

iPhone 6 Plus


9. Motorola Nexus 6

Cena: od 499 dolarů
Displej: 5,96-palcový displej AMOLED quad-HD
Velikost baterie: 3220 mAh s rychlým nabíjením
Kamera: 13MP (zadní) 2MP (přední)
Platforma: Android
Vlastnosti: Android, aktivní displej, bezdrátové nabíjení, velká baterie

Motorola a Google zcela změnili u nového modelu Nexus 6 cenovou filozofii. V případě, že Nexus 4 a 5 hrdě nesl cenově dostupný příslib, Nexus 6 je mnohem dražší smartphone. Je k tomu důvod. Nový model má specifikace, které z něj dělají dražší chytrý telefon. Jednou z těchto vlastností je například speciální displej, velice rychlé nabíjení, baterie, která vydrží v plném režimu až dva dny a slušný fotoaparát. Zároveň je telefon jednoduchý a uživatelsky velice příjemný.

Motorola Nexus 6Autor: Tim

Mohlo by vás zajímat: 7 mýtů o smartphonech

9 nejlepších smartphonů z roku 2015. Každý rok se na trh dostávají nové a dokonalejší modely smartphonů. Jak si ale vybrat ten správný? Ifenomen pro vás má 9 nejlepších smartphonů
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ