20 zajímavých faktů, které jste nevěděli o Mussolinim

07.02 2017|Historie
20 zajímavých faktů, které jste nevěděli o Mussolinim

Benito Mussolini byl revoluční politický vůdce Itálie, který během druhé světové války uzavřel spojenectví s nacisty. Svět ho zná jako jednoho z nejnelítostnějších diktátorů všech dob. Pojďte se s námi podívat na 20 nejzajímavějších faktů o Mussolinim.

1.

Benito Mussolini byl 40. ministerský předseda Itálie. Itálii sloužil téměř 20 let.

2.

Přestože se 29. července 1883 narodil ve střední Itálii, byl nucen se kvůli extrémní chudobě přestěhovat v roce 1902 do Švýcarska.

3.

Jeho matka, Rosa Maltoni, byla učitelka na základní škole a jeho otec kovář. Měl bratra Arnalda a sestru Edvidge.

4.

Benito Mussolini nebyl snadným dítětem. Od malička byl velmi neposlušný a vznětlivý. Byl dokonce dvakrát vyloučen ze školy. Bylo zjištěno, že napadl spolužáka nožíkem.

5.

I přes všechny obtíže dokázal Benito Mussolini získat diplom a dokonce měl i krátkou kariéru jako učitel na základní škole.

6.

Mussolini byl v letech 1922-1943 politikem, novinářem a vůdcem Národní fašistické strany.

7.

Během dne byl Mussolini zvyklý pracovat v různých zaměstnáních, aby mohl trávit večery na večírcích s místními socialisty.

8.

Mussolini si budoval kariéru také jako spisovatel a redaktor v řadě socialistických novin.

9.

Do Itálie se Mussolini vrátil v roce 1904 a ihned vstoupil do armády.

10.

V roce 1909 se přestěhoval do Rakouska, ale byl tam krátkou dobu, protože jej brzy vyhodili ze země kvůli jeho neustálé kritice nacionalismu a militarismu.

11.

Po první světové válce obyvatelé Itálie hledali změnu, aby posílili Itálii. Začaly se vytvářet malé místní skupinky. Mussolini svedl všechny tyto skupiny dohromady a 23. března 1919 je vzal pod své vedení. Tuto sloučenou skupinu nazval Fasci di Combattimento - Fašistická strana.

12.

Poté, co od své strany získal většinovou podporu, byl vybrán pro nultou ministerskou pozici. 31. října 1922 se z něj stal nejmladší premiér Itálie.

13.

Jakmile získal Itálii pod svou správu, pokusil se napadnout Etiopii, což na konci vedlo k ošklivé válce. Mussolini získal Etiopii v roce 1936. Když se pokoušel napadnout Etiopii, podporu mu nabídl samotný Hitler.

14.

Mussolinimu se Hitler ze začátku nelíbil, ale Hitlerova stálá podpora jej postupně přesvědčila o spojenectví s nacistickým Německem. Hitler a Mussolini 22. května 1939 uzavřeli "smlouvu z oceli".

15.

Hitlerův konstantní úspěch proti Polsku a Francii Mussoliniho frustroval. Nelíbilo se mu, že Hitler plánoval své útoky v tajnosti.

16.

Proti Hitlerově radě, oznámil Mussolini v roce 1940 invazi v Řecku.

17.

V roce 1943 se stal na rozkaz Hitlera hlavou italské sociální republiky v severní Itálii.

18.

Mussoliniho manželka jednou uvedla, že Mussolini neuměl hospodařit s penězi, i když jich kolem něj bylo mnoho, chodil věčně bez peněz. Když se seznámil se svou manželkou, celou svou výplatu předával ji. O ekonomiku domácnosti se tak plně starala jen jeho žena.

19.

Mussolini se rád obklopoval milenkami. Tato skutečnost značně děsila policejní ředitelé a stráž, kteří se obávali, že by tato jeho setkání mohla ohrozit jeho bezpečnost.

20.

Několik let po jeho smrti, se jeho manželce Rachel podařilo znovu získat jeho tělo. Jediné, co chybělo, byl malý kousek mozku, který Američané ukradli, aby jej mohli studovat. Rachel si pak o kousek mozku napsala americkému velvyslanectví, které ji po nějaké době vyhovělo. Kousek mozku jejího milovaného manžela ji osobně doručil americký úředník.


Autor: Mak

20 zajímavých faktů, které jste nevěděli o Mussolinim. Nejzajímavější fakta z dob druhé světové války o Mussolinim. Benito Mussolini jako fašistický vůdce
Zajímavosti a novinky

 561 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ