Prožijte nezapomenutelný víkend v Miláně

15.05 2015|Cestování
Prožijte nezapomenutelný víkend v Miláně

Chcete prožít opravdu nezapomenutelný víkend? Vydejte se do italského Milána - města módy, obchodu a památek. A my vám poradíme, co byste během víkendové návštěvy Milána rozhodně neměli vynechat.

Nejkrásnější památky Milána

Pokud jste se rozhodli strávit víkend v Miláně, rozhodně nebudete litovat. Druhé největší město Itálie vám totiž může nabídnout celou plejádu pozoruhodných historických památek. Jednou z nejnavštěvovanějších památek Milána je Katedrála Narození Panny Marie (Dóm), která je třetí největší katedrálou na světě.

Duomo


Uvnitř této monumentální katedrály naleznete bohatou výzdobu, která se může pochlubit především renesančními a barokními prvky. Za návštěvu také rozhodně stojí jedno z nejslavnějších divadel na světě La Scala, které má v současné době více než 2 800 míst k sezení. V rámci víkendu v Miláně byste rovněž neměli opomenout navštívit krásný renesanční hrad rodu Sforzů, antickou Baziliku svatého Vavřince a Baziliku svatého Ambrože vystavěnou v románském slohu.

La Scala


Pokud chcete zažít opravdovou romantiku, naplánujte si procházku mezi říčními kanály Navigli, které obyvatelé Milána uměle vytvořili proto, aby se po řekách snáze dostali do města.

Navigli


Víkend v Miláně ve znamení zábavy

Milano je především městem módy, takže by byla škoda tohoto faktu během jeho návštěvy nevyužít. Pokud byste rádi získali nějaký ten módní úlovek z dílny světoznámých návrhářů, měli byste se rozhodně vydat do Galerie Vittoria Emanuela II., což je překrásná stavba z 19. století, ve které se nachází pasáž plná obchodů a obchůdků.

Galerie


Naleznete zde mimo jiné obchůdky značek Benetton, Prada, Versace a Gucci. Víkend v Miláně můžete rovněž okořenit návštěvou jednoho z vyhlášených milánských nočních klubů. K těm nejoblíbenějším patří Alcatraz, Dieci, Rolling Stone a Hollywood. A pokud vám při víkendové návštěvě Milána vyhládne, můžete si zajít do některé z vyhlášených restaurací (Ba Ba Reeba, Il Luogo di Aimo e Nadia) či některého z oblíbených rychlých občerstvení (Panino Giusto, Mama Burger).

Autor: MarS

Máte už plán na víkend? Což takhle si zajet na víkend do Milána? Miláno je překrásné město plné památek a víkend v Miláně proto může být nezapomenutelným zážitkem.
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Jaromira|14.05 2023 21:25
Prosím pořádá některá cestovní kancelář třeba víkendový pobyt v miláně?
Odpovědět
 0