Na výletě ve Slovinsku můžete zažít doslova všechno

07.11 2015|Cestování
Na výletě ve Slovinsku můžete zažít doslova všechno

Slovinsko je sice poměrně malá země, pokud se zde však hodláte vydat na výlet, rozhodně nebudete litovat. Můžete pobýt u moře, v horách nebo třeba v překrásných historických městečkách.

Pobyt u moře

Pokud patříte k příznivcům koupání a opalování, můžete na Slovinsku zamířit do jednoho z přímořských turistických letovisek a strávit tak příjemnou dovolenou u Jaderského moře. Jaderské moře (Jadran), které je součástí Středozemního moře, je po právu nazýváno nejmodřejší vodní plochou na planetě zemi. Turisticky oblíbenými přímořskými letovisky na Jadranu jsou Koper a Portorož, které jsou zajímavé také pro své historické památky. Portorož byl navíc vybudován jako lázeňské město, které nabízí turistům vyžití v podobě kasin, heren a mnohých druhů sportovních zařízení.

Letovisko Portorož


Výlet po Slovinských městech

Pokud se chystáte vyrazit na výlet do Slovinska, neměli byste opomenout navštívit jeho hlavní město Lublaň (Ljubljanu). Historické centrum Lublaně mnoha lidem oprávněně připomíná Prahu. Nachází se zde malebné Prešenerovo náměstí, Kostel zvěstování panny Marie a Lublaňský hrad.

Město Lublaň


Za symbol Lublaně je považováno tzv. Trojmostí, což je trojice mostů na řece Lublaňce. Druhým největším městem Slovinska je Maribor, který je zajímavý rovněž pro své historické památky. Navštívit zde můžete kupříkladu náměstí Glavni trg, na kterém se nachází morový sloup ze 17. století a historická budova městské radnice.

Hrad


Hory a jiné přírodní krásy Slovinska

Patříte-li k příznivcům aktivní dovolené, jistě na Slovinsku oceníte množství přírodních krás, které se zde nacházejí v opravdu hojném počtu. Za návštěvu rozhodně stojí slovinská jezera. Mezi ta nejkrásnější patří jezera Bohinj a Bled.

Bohinj


Jedním z nepříjemnějších výletních míst ve Slovinsku je národní park Triglav, ve kterém se nachází velké množství jeskyní, z nichž turisticky nejoblíbenější je jeskyně Postojna. Slovinsko výletníkům nabízí rovněž nespočet malých i větších pohoří. Náročnější turista jistě nepohrdne výšlapem na nejvyšší horu Triglav (2 800 m).

Triglav
Autor: MarS

Pokud se chystáte na výlet do Slovinska, měli byste navštívit Lublaň. V rámci výletu na Slovinsko však za prohlídku stojí také národní park Triglav. Výlet do Slovinska...
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ