Orlí hnízdo, Jezero Königsee, Rakousko

07.11 2015|Cestování
Orlí hnízdo, Jezero Königsee, Rakousko

Častým turistickým cílem v jihovýchodním Bavorsku jsou jezero Königsee a Orlí hnízdo. Dvě překrásná místa s nádhernou vyhlídkou jsou oblíbeným místem pro odpočinek i aktivní dovolenou. Pokud milujete přírodu a nádherná panoramata, pak byste si v rakouských alpách neměli jezero Königsee a Orlí hnízdo nechat rozhodně ujít.

Jezero Königsee

Jezero Königsee patří k nejmenším bavorským jezerům. Díky své hloubce se ovšem pyšní titulem nejhlubší jezero Německa. Jezero Königsee nabízí typickou scenérii malého kostelíku s červenou střechou a horských masivů Watzmann, Jenner a Hagengebirge. Poblíž severního břehu jezera leží malý ostrůvek nesoucí jméno Christlieger. Do jezera vtéká několik přítoků, které v několika místech tvoří až desítky metrů vysoké vodopády. Nejznámější vodopády vytvářejí přítoky potoků Königsbach a Schreinbach.



Jezero Königsee

Obejít jezero Königsee kolem obvodu nejde, ale můžete se svézt za zhruba 17 euro lodní dopravou, která korzuje mezi přístavy Königsee, Kessel, St. Bartholomä a Salet. Z přístavních stanovišť začínají různé turistické stezky do okolí. Oblíbenou je stezka ze Salet k jezeru Obersee. Turisté většinou k jezeru přijíždějí autem. Parkování je zajištěno v obci Königsee za přibližně 4 eura za den.

Orlí hnízdo

Kehlsteinhaus, v Česku často označován jako Orlí hnízdo, je horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejbližších. Orlí hnízdo je situováno v blízkosti městečka Berchtesgaden a leží ve výšce 1834 metrů nad mořem. Budova Orlího hnízda je vybudovaná na skalách, do kterých je mimo jiné zabudován vjezdový tunel do skály a výtah pro 12 osob. Součástí stavby je 6,5 kilometrů dlouhá přístupová cesta z vesničky Obersalzberg a pět tunelů o délce 277 metrů. Orlí hnízdo mělo sloužit jako odpočinkové místo pro odpolední dýchánky při čaji. Zároveň měla být darem k Hitlerovým padesátým narozenínám.


Orlí hnízdo

Orlí hnízdo je velmi frekventované, obzvláště v sezóně. Turisty dopraví na vrchol hory Kehlstein autobus nebo zde můžete dojít pěšky. Přímo u horního stanoviště autobusů je vstup do tunelu na jehož konci se nachází výtah, který vás rychlostí 3 metry za sekundu vyveze přímo do útrob budovy. Nahoru můžete i pěšky. Na výtah bývají často fronty.

Autor: Jad

Jezero Königsee a Orlí hnízdo v rakousku - udělejte si výlet na jedinečné hitlerovo orlí hnízdo a Jezero Königsee. Orlí hnízdo v Rakousku patří k nejnavštěvovanějším památkám..
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Rawen|01.05 2016 20:23
Jen malinkatý upozornění....je to v německu
Odpovědět
 14 
Alex|06.07 2016 16:52
:-)
Odpovědět
 8