Ostrov Lefkáda – sen milovníků krásných pláží

07.07 2015|Cestování
Ostrov Lefkáda – sen milovníků krásných pláží

Lefkáda je typická svými úchvatnými plážemi, velkolepými horami, nádhernými vodopády a bohatou kulturou. Ostrov Lefkada každý rok navštíví tisíce turistů z celého světa a mnozí z nich se neustále vrací.

Ostrov Lefkáda – dovolená se vším všudy

Ostrov Lefkada, známý také jako Lefkas, je součástí skupiny sedmi ostrovů v Jónském moři na západě Řecka. Kromě Lefkády tvoří souostroví nazývané Eptanisa také ostrovy Zakynthos, Kefalonie, Kerkyra, Paxi, Kythera a Ithaka. Ostrov Lefkada byl pojmenována podle typických bílých skal. Podle mytologie se z nich vrhla do moře kvůli nešťastné lásce básnířka Sapfó. Lefkada hrála rovněž důležitou roli v mnoha historických válkách. Mezi nejznámější patří ty s Peršany a peloponéské války.Ostrov Lefkada

Lefkáda je velká asi 300 kilometrů čtverečních. Pobřeží je tvořeno 117 kilometry nádherných pláží, které vetšinou obklopuje nespoutaná příroda. Kromě jasně modrého moře a krásných písčitých pláží se může ostrov pochlubit velkým množstvím přírodních krás, historických památek, klášterů a mnoha dalšími turistickými atrakcemi. Ostrov je od pevniny oddělen asi 50 metrů širokým kanálem Drepanos a s Řeckem ho spojuje dřevěný a pontonový most. Turisté tak mají jedinečnou možnost poznat ostrov i pevninu.

Kam na ostrově Lefkáda za historií

Na ostrově si určitě nesmíte nechat ujít Hómerovou Ithacu a Odysseův palác, který se nachází západně od Nidri na jižním pobřeží ostrova. Častým cílem turistů jsou benátský hrad Agia Marva, prehistorické město Nirikos nebo klášter Faneromeni. Fasinující podívaná se vám naskytne u vodopádů Dimosari. Milovníci historie si určitě přijdou na své v archeologickém muzeu. Zvláště zajímavé jsou dřevěné domky pokryté barevnými plechy. Na mnoha zdejších kostelech je k vidění typická byzantská architektura.

Vodopády Dimosari


Pláže na ostrově Lefkada

Na ostrově Lefkada existuje spousta nádherných písčitých pláží, avšak ta nejoblíbenější je Porto Katsiki, která se nachází asi 45 kilometrů jihozápadně od města Lefkada. Dalším skvostem je nedaleká Egremni Beach. Ta je typická vysokými bílými útesy. Pokud vám přehlídka nejkrásnějších pláží ostrova nestačila, vyzkoušejte pláže Kathisma, Agios Ioannis, Nydri, Ammoglossa nebo Poros Beach.

Tipy na závěr

Pokud se chcete pobavit a ušetřit, zjistěte si Happy Hour zdejších restaurací a barů. Většina zdejších podniků nabízí v těchto hodinách levnější nápoje a zábavu třeba ve formě karaoke. Když už budete na ostrově Lefkada, rozhodně si nenechte ujít zdejší kuchyni. Pokud nevíte, co mezi tradiční pokrmy ostrově patří, pak si zapište - savoro, aliada, bakaliaros, maridopita, bourdeto a frygadeli.

Autor: Jad

Ostrov Lefkada – sen milovníků krásných pláží. Ostrov Lefkada nabízí krásné pláže a nádhernou přírodu. Na ostrově Lefkada ...
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ