Italské Bari - skvělý tip na prodloužený víkend

30.10 2015|Cestování
Italské Bari - skvělý tip na prodloužený víkend

Přemýšlíte nad dovolenou, nebo výletem na pár dní a stále se rozhodujete kam? Nechcete cestovat stále jenom po Česku, ale chcete poznat i krásy zahraničí? Máme pro vás tip na výlet do města Bari, které nabízí spoustu nejen historických zajímavostí.

O Bari

Bari je přístavním a druhým největším městem jižní Itálie. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a je hlavním městem regionu zvaného Apulie. Bari je významným střediskem obchodu a průmyslu. Je sídlem university. V současné době zde žije kolem 350 000 obyvatel.

Pokud se zde chcete vydat na letní dovolenou, je dobré vědět, že velká část pláží, které se nachází v okolí Bari, je kamenitá. Nic proto nezkazíte, když si pro jistotu přibalíte nějaké boty do vody. Na plážích si můžete vybrat z několika sportovních a zábavních aktivit. Ať už se jedná o vodní sporty, či plážový volejbal, který si turisté i místní velice oblíbili.

Pláž u Bari


Pokud máte rádi nakupování, jistě vás potěší trhy, které se konají dvakrát do týdne. K prodeji jsou různé druhy ovoce a zeleniny, ryby i mnoho druhů italských specialit, včetně proslulého italského vína. Na tržnici se dají koupit i zajímavé kousky do vašeho šatníku.

Do Bari za památkami

Ve městě se nachází nepřeberné množství historických památek, byla by určitě škoda nenavštívit alespoň některé z nich. Jedním z nejzajímavějších míst v Bari je Staré Město, které se nachází mezi dvěma přístavy. Jsou zde zajímavé křivolaké uličky, ale především se tady nachází bazilika svatého Mikuláše patřící k nejvýznamnějším církevním stavbám v jižní Itálii. Dále můžete navštívit Chrám San Sabino. Původní stavba pochází z 12. století, takže určitě stojí za shlédnutí. Chrám nabízí byzantskou ikonu z 8. století pojmenovanou Madonna Odegitria. Obě tyto stavby se mohou pyšnit románskou architekturou.

Historické památky v Bari


Nedaleko moře naleznete další románskou baziliku zvanou di San Nicola. Bazilika, která má nádherný zlatý strop, byla dokončena roku 1197. Stavba skrývá ostatky svatého Mikuláše. V Blízkosti se nachází chrám San Gregorio a muzeum historie. Ty, kdo mají rádi umění, potěší obrazárna Pinacotecy na Lungomare N. Saura.

Hrad Castello Normanno – Svevo stojí na starověkých základech. Původně byl pevností, která byla na začátku 13. století přestavěna a v renesančním období zkrášlena rohovými baštami. Poblíž hradu naleznete náměstí Piazza Odegitria.

Každým rokem pravidelně v květnu ožívá přístavní město díky svátku sv. Mikuláše. Každoročně se koná procesí přímo u moře. Průvod, který má na sobě historické kostýmy hrající pestrými barvami, je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Jakožto největší tradicí je přenesení relikvií sv. Mikuláše do Bari.

Castello Normanno


Pokud vám zůstane čas, určitě si zajeďte do městečka Alberobello, které je proslulé díky své unikátní architektuře. Západní stranu města tvoří domky "trulli", které jsou stavěné bez malty pouze z opracovaných kamenů.
Počátky města spadají do druhé poloviny 16. století, kdy hrabata de Conversano započala s kolonizací tohoto území a výstavbou těchto domků pro osadníky.

Do Bari se můžete snadno dostat s leteckou společnosti Wizzair , která nabízí za výhodné ceny letenky z Prahy. Cena se pohybuje v závislosti od sezony a také od předstihu, se kterým letenku nakoupíte. Čím dřív před odletem ji zakoupíte, tím bude levnější. Jeden let vás tak může vyjít i na 800 Kč. Pokud letenku koupíte dva dny před odjezdem, můžete se dostat i na cenu 4000 Kč. Ušetřit můžete i pokud si sebou vezmete jen kabinové zavazadlo.

Hotel, hostel nebo penzion si můžete zamluvit na booking.com

Autor: Liv

Italské Bari - skvělý tip na prodloužený víkend. Rádi byst strávili prodloužený víkend u moře? Leťte s námi do Bari. Italské Bari je plné památek a krásných pláží
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ