Drážďany - skvělé nákupy, úchvatná historie a mnoho zábavy

27.10 2015|Cestování
Drážďany - skvělé nákupy, úchvatná historie a mnoho zábavy

Drážďany jsou hlavním městem německé spolkové země Sasko. Nachází se na řece Labe a jsou průmyslovým, vládním a především kulturním městem, známým po celém světě. Drážďany jsou oblíbenou destinací pro prodloužený víkend, vánoční trhy i nákupy.

Drážďany a nejznámější památky

Drážďany byly založeny v roce 1206. Historické centrum a mnoho významných památek bylo ovšem ze 75 % zničeno při spojeneckém bombardování v roce 1945. V současné době je historické centrum obnoveno a těší se deseti milionům turistů ročně. Dominantou města je komplex známých barokních staveb Zwinger z roku 1709. Budova byla postavena pro pořádání večírků a jezdeckých a maškarních slavností. Dnes slouží částečně jako galerie s řadou velmi cenných uměleckých děl.

Zwinger


Další významnou památkou v Drážďanech je římsko-katolická katedrála Nejsvětější Trojice známá jako Hofkirche, opera Semperoper nebo ojedinělý protestantský kostel Frauenkirche. Frauenkirche je jedním ze symbolů Drážďan. Během druhé světové války byl úplně zničen. Rekonstrukce luteránského kostela byla pojata jako symbol smíření mezi dříve válčícími mocnostmi. Rekonstrukce byly dokončeny teprve v roce 2004. Kostel je celý bílý, občas je někde vidět původní černý kámen.

Frauenkirche


Za orientální architekturou nemusí obyvatelé Drážďan jezdit na Blízký východ. Stačí udělat pár kroků z historického centra a naskytne se vám pohled na monumentální "tabákovou mešitu" Yenidze. Yenidze nejdříve sloužila jako továrna, pak jako sklad a kancelářská budova. V současnosti zde probíhají různá kulturní představení a společenské akce.

Yenidze


Procházka Drážďany

Kromě klasických historických památek nabízí Drážďany celou řadu zajímavých čtvrtí, které rozhodně stojí za vidění. Když už budete v centru, udělejte si procházku do drážďanské barokní čtvrti, která je typická obchůdky se starožitnictvím. Dresden Neudstad je zase ve znamení drahých butiků. Za zmínku stojí i Kunsthofpassage - pasáž uprostřed Neudstad, která je plná budov s velmi kreativní architekturou. Najdete zde i slavnou budovu, která hraje hudbu, když prší. Ideálním místem pro romantickou procházku jsou nábřeží kolem řeky Labe. V létě jsou zelené břehy řeky plné večírků, grilování a sportovních aktivit.

Drážďany


Nákupy v Drážďanech

Centrum Drážďan je oblíbenou mekkou nákupů. Nízká cenová hladina i snadná dostupnost různorodého zboží láká nejen Němce. Častým cílem je nákupní třída Prager Strasse se známým šestipatrovým obchodním centrem Karstadt, jehož nabídku najdete na webu http://www.karstadt.de . Další zónou nabitou obchody je Staré město nebo-li Altstadt. U náměstí Altmarkt najdete Altmarkt Galerii a o vánocích zde probíhají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů. Pokud toužíte po exkluzivitě, vydejte se do čtvrti Neustadt.
Autor: Jad

Drážďany - skvělé nákupy, úchvatná historie a mnoho zábavy. Nákupy, vánoční trhy v Drážďanech. Historické památky Drážďany. Kam v Drážďanech
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ