10 magických pobřeží, na kterých budete chtít zůstat navždy

20.10 2015|Cestování
10 magických pobřeží, na kterých budete chtít zůstat navždy

Následujících 10 pobřeží vás dokonale okouzlí. Jsou romantické, mystické a každý, kdo je uvidí, má chuť si na těchto březích postavit malý domek a ve večerních hodinách obdivovat bouřlivé vlny a západ slunce.

1. Causeway Coastal Route

Causeway Coastal Route se nachází v severním Irsku. Říká se, že tisíce šestiúhelníkových čedičových sloupů jsou mostem trolů, který vznikl jako úniková cesta před hněvem boha Odina. Ve skutečnosti jsou tyto bizarní skalní útvary výsledkem sopečné erupce.

Pobřeží


2. Jižní ostrov

Jižní ostrov se nachází na Novém Zélandu a jeho krásy jste mohli obdivovat v triologii Petera Jacksona Pán prstenů. Atmosféra Jižní ostrova je tak silná, že se chvílemi budete divit, co se stalo s Gandalfem, trpaslíky a skřety.

Jižní ostrov


3. Patagonie

Patagonie v Argentině je známá svými koloniemi tučňáků a malebnými vesničkami. Pobřežím Patagonie vás provede silnice RN-3, která vás zavede až do provincie Tierrra del Fuego, která je nazývaná také Ohnivá země. Kromě krásné přírody si užijete pořádné dobrodružství.

Patagonie


4. Cape Point

Tenhle výlet do Jižní Afriky si nejvíce užijí neohrožení turisté. Jihozápadní špička mysu Cape Point je proslulá hurikány a obrovskými vlnami, které jsou připravené neopatrné turisty spláchnout do oceánu. Místní maják je oficiální prohlášený za nejstabilnější na světě.

Cape Point


5. Big Sur

Big Sur je jednou z nejkrásnější částí kalifornského pobřeží. Kilometry skalnatého pobřeží s fascinujícím výhledem na Tichý oceán si nejlépe užijete shora. Tuto řídce obydlenou oblast si oblíbí samotáři i příznivci plachtění.

Big Sur


6. Ha Long Bay

Ha Long je mystická a zároveň romantická zátoka ve Vietnamu v Tonkinském zálivu. Emerald Pool, jak je někdy přírodní bazén vzniklý v zátoce nazýván, je opředen mnoha legendami. Místní obyvatelé věří, že záliv byl vytvořen umírajícím drakem, který ocasem rozbíjel skály v okolí.

Ha Long Bay


7. Snæfellsnes

Proč cestovat po světě, když stačí dojet na Island. Dramaticky krásný poloostrov Snæfellsnes zahrnuje všechny krásy světa - od černých oblázkových pláží, přes skalnaté útesy, blankytné vodopády až po obrovské ledovce.

[snæfellsnes.jpg
]

8. 12 apoštolů

Great Ocean Road v Austrálii má ještě neoficiální název - 12 apoštolů, který dokonale vystihuje 12 vysokých vápencových věží, které lemují celé pobřeží. Podívaná na 12 apoštolů je více než fascinující.

12 apoštolů


9. Isle of Staffa

Isle of Staffa byl opuštěný na konci osmnáctého století, ale stále je na co koukat. Nejpůsobivější je samozřejmě výlet do jeskyní ve Fingal, kde šestihranné čedičové sloupy působí jako pokračování slavné Troll Road.

Jeskyně Fingal


10. Lofoten

Soustroví Lofoten se skládá z šesti velkých a několika stovek malých ostrovů. Lofotovy ostrovy jsou múzou pro mnoho umělců, kteří s obdivem vyobrazují jasně modré moře, které omývá skalnaté pobřeží.

LofotenAutor: Jad

10 pobřeží, na kterých budete chtít zůstat navždy. Následujících 10 pobřeží vás dokonale okouzlí. Jsou romantické, mystické a každý, kdo je uvidí, má chuť si na těchto březích postavit
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ