Kam v Berlíně? Nenechte si ujít festival světel

01.10 2015|Cestování
Kam v Berlíně? Nenechte si ujít festival světel

Do Berlína můžete jet za nákupy, památkami i zábavou. Tohle město vás rozhodně nebude nudit. A my vám ukážeme, co při jeho návštěvě prostě nemůžete vynechat.

Památky Berlína

Při návštěvě Berlína byste rozhodně měli navštívit Alexandrovo náměstí – Alexanderplatz, jehož součástí je i známé obchodní centrum Alexa. Můžete zde spatřit tzv. Hodiny světa, které ukazují čas v různých částech planety. Koruna těchto hodin je tvořena rotující sluneční soustavou.

Alexandrovo náměstí


Za návštěvu rovněž stojí středověký kostel Marienkirche. Až vás prohlídka Alexanderplatzu a jeho památek omrzí, můžete se projít k Vítěznému sloupu, který Adolf Hitler nechal přemístit do parku Tiergarten, kde tato památka z pískovce stojí dodnes. Dalším překrásným místem je palác Charlottenburg, který byl postaven již v roce 1699. Jedná se o nejrozlehlejší palác v Berlíně, ve kterém se v současnosti nacházejí sbírky japonského a čínského porcelánu a umělecké sbírky obrazů z 18. století. Pokud byste rádi viděli zbytky po nechvalně známé Berlínské zdi, můžete navštívit East side gallery, což je muzeum pod širým nebem.

Charlottenburg


Na závěr byste si neměli nechat ujít Braniborskou bránu, která se nachází na náměstí Pariser Platz, tedy na samém konci noblesního boulevardu Unter den Linden.

Brána


Kam za zábavou a kulturou?

Jedním z nejpopulárnějších míst Berlína je divadlo Friedrichstadtpalast, které se zaměřuje především na balet a jiná taneční vystoupení. Vystoupení bývají provázena speciálními vizuálními efekty, které mívají obvykle formu ledu, světel a vody. Pokud patříte k příznivcům opery, můžete si zakoupit vstupenku na jedno z vystoupení v nádherné budově Německé opery.

Berlínská katedrála


K návštěvě Berlína rovněž neodmyslitelně patří prohlídky muzeí. Mezi ta nejnavštěvovanější patří Voskové museum madam Tussaud’s a Filmové muzeum na Postupimském náměstí. Pro milovníky přírody Berlín nabízí prohlídku rozsáhlé zoologické zahrady, botanické zahrady a mořského světa (AquaDom).

Berlínská zeď


Chcete-li Berlín spatřit v trochu jiném světle, navštivte jej v měsíci říjnu, kdy se koná kouzelný Festival světel (v roce 2014 se koná od 11. 10. – 12. 10.). V rámci této události jsou světelnými projektory nasvíceny významné pamětihodnosti Berlína, což bývá navíc doprovázeno různými programy (koncerty, vystoupení, ohňostroje apod.). Garantujeme vám, že z návštěvy Festivalu světel budete unešení.Festival světel v Berlíně

Nákupy v Berlíně

Pokud se rozmýšlíte, kam zajít v Berlíně na nákupy, určitě navštivte KaDeWe (Kaufhaus des Westens), což je druhé největší nákupní centrum v Evropě. Zajímáte-li se o luxusní zboží, měli byste zavítat do galerie Lafayette, která se nachází na ulici Friedrichstrasse.

Berlín je známý rovněž pro své trhy, kterých je ve městě nespočet. Jedním z nejoblíbenějších je Kunstmarkt, kde si můžete zakoupit především starožitnosti a pokud byste rádi nakoupili levné oděvní doplňky a bižuterii, rozhodně se stavte na trh Winterfeldmarkt.

Autor: MarS

Pokud se chystáte do Berlína, měli byste navštívit Alexanderplatz. V Berlíně jsou rovněž zajímavá muzea. A nejkrásnější tvář Berlína spatříte na Festivalu světel.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Iva|19.07 2018 18:47
Super tipy, využiju příště. Berlín je pro mě jedna z top destinací, kam se ráda vracím. 
Odpovědět
 1