Jak stihnout Maui za 48 hodin

10.11 2015|Cestování
Jak stihnout Maui za 48 hodin

Procestovat jeden ostrov Havaje obvykle trvá týden. Pokud ovšem týden na prozkoumání havajského ostrova Maui nemáte, máme pro vás návod, jak to všechno zvládnout za 48 hodin. Během 48 hodin vám ukážeme slunné pláže, vodopády i další špičková místa tohoto úchvatného ostrova.

1. den na Maui

Ihned po vašem příjezdu si vyzvedněte auto z půjčovny, abyste ho měli připravené na následující dva dny. Dnes se ubytujte a pomalu načerpejte kouzlo ostrova Maui. Následující dva dny totiž budete hodně řídit. Určitě si dopřejte typickou večeři v havajském stylu. Pokud jste ubytováni v západním Maui, zavítejte do Hula Grill v Kaanapali. Pokud máte chuť na mořské plody, určitě vyzkoušejte Sansei Seafood Restaurant v Kapalua. Pokud jste ubytováni v Kahului, vydejte se dolů po jižním pobřeží směrem na západ do plovoucí restaurace Humuhumunukunukuapuaa, která je pojmenovaná podle havajské státní rybě.

Homoa Beach


2. den - Cesta k Hana

Dnes si projedeme nejslavnější stezku ostrova - Road to Hana. Silnice Hana se vine džunglí podél severního a východního pobřeží, kolem stánků s ovocem, lanových mostů a spousty úžasných vodopádů. Po cestě je jich tolik, že nebudete vědět, u kterého se dřív zastavit. Většina turistů stihne v jednom dni i zpáteční jízdu. Klíčem k úspěchu je s výletem začít v 8 hodin ráno tak, abyste se vyhnuli turistickému provozu. Doporučujeme odolat zastávkám u prvních vodopádů. Čím dál totiž jedete, tím jsou vodopády na Maui krásnější.
Po cestě se určitě zastavte na poloostrově Keanae. Top místy na poloostrově Keanae jsou kamenný kostel, vodopády Upper Waikani, které protékají přímo u silnice a Coconut Glen, což je chata, která vyrábí kokosovou zmrzlinu bez mléka.

Vodopády Waikani


Když už budete stát, nevynechejte pláž s černým pískem v národním parku Wainapanapa, odkud se dostanete do malého městečka Hana. Zde si určitě dopřejte pauzu na oběd v Travaasa Hana, což je jediný hotel na této straně ostrova, případně v plážovém baru Hana Bay Picnic, kde vám prostřou přímo na pláži.

Městečko Hana


Po vydatném obědě pokračujeme směrem k Oheo Gulch v národním parku Haleakala. Krátká cesta z návštěvnického centra vede k řadě vodopádů, které v džungli vytvořily několik přírodních bazénů, ve kterých si můžete klidně zaplavat. Přírodní bazény vám poskytnou krásnou havajskou scenérii.

Oheo Gulch


Kolem přírodních bazénů se vine několik turistických stezek, ale dávejte si pozor na hodiny. Je před námi dlouhá cesta domů. Zpátky doporučujeme jet po "zadní cestě". Jedná se o nezpevněnou a v mnoha místech hrbolatou cestu, která vede podél pobřeží na jih a naskytne se vám na ní fascinující pohled na sopku.

Haleakala


Bez ohledu na trasu, kterou si pro cestu zpátky vyberete, večer určitě zakončete v historickém městě Lahaina, které bylo kdysi rušným velrybářským přístavem a nyní je rušným turistickým centrem. Hlavní třída Lahaina je lemována obchody, restauracemi a galeriemi. Aloha Mixed Plate je vynikajícím místem, kde můžete vyzkoušet místní speciality. Lahaina je rovněž nejlepším místem na Maui pro noční život. Doporučujeme to ovšem nepřehánět, ráno nás čeká brzký budíček.

Lahaina


3. den - Východ slunce na Haleakala a vnitrozemí

Haleakala je sopka, která zabírá východní část Maui a v překladu znamená Dům Slunce. Jak napovídá název, je Haleakala ideálním místem pro sledování východu slunce. Na výstup budeme potřebovat asi hodinu a půl, plus cesta z místa, kde jste ubytování. Východ slunce na Haleakala je jedna z nejpopulárnějších aktivit na Maui. Mějte na paměti, že před úsvitem je zde docela zima, proto jsou čepice, rukavice, šály a bundy nutností.

Východ slunce na Haleakala


Jakmile slunce vyjde, užijte si nějakou dobu prozkoumáváním vrcholu a kráteru. Nepřehlédněte rostlinu s názvem silversword, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Po cestě zpátky si odskočte na nebeskou silnici Kula, ze které se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na Maui a nedaleké ostrovy. Zastavte se na snídani v Alii Kula Lavender Farm, kde vás pohostí levandulovými koláčky a čajem v zahradě s výhledem na polovinu Maui.

Silversword


Pokračujeme do Maui Wine, kde můžete ochutnat jedinečné ročníky vína a chutné šumivé ananasové víno. Přes ulici najdete Ulupalakua Ranch Store, kde si můžete prohlédnout kovbojské dědictví regionu Paniolo. Oběd si užijeme v Surfing Goat Dairy, na farmě, kde ochutnáme čerstvý kozí sýr, zatímco nás obklopí zvířata, která jej vyrobila. Odtud řekneme Maui své alohas a vyrazíme na letiště.

Surfing Goat Dairy


Kde se ubytovat na Maui?

Většina návštěvníků Maui se ubytovává v jednom z letovisek na západní straně nebo jižním pobřeží, ale pro tak krátký výlet, jako je ten náš, je důležité pohodlí. Courtyard v Kahului sice není typické letovisko z pohlednic s perfektními plážemi, ale jeho centrální poloha a blízkost letiště jej dělá ideálním výchozím místem. Pokud přijíždíte z Lahainy nebo chcete opravdu zůstat na pláži, pak zvažte Kaanapali Beach Hotel nebo Sheratan v Kaanapali.

Autor: Jad

Jak stihnout Maui za 48 hodin. Havajský ostrov Maui se dá stihnout i během krátkého času. Na maui se podíváme na Road to Hana, Haleakala, Oheo Gulc, Lahaina, Keanae
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ