10 nejhezčích vánočních trhů v Evropě

28.11 2015|Cestování
10 nejhezčích vánočních trhů v Evropě

Vánoce jsou za rohem a s nimi i vánoční trhy. Pro ty, kteří si v předchozích letech dosytosti užili vánoční trhy v Čechách, máme pozvánku na nejhezčí vánoční trhy v Evropě.

1. Vánoční trhy ve Frankfurtu

Vánoční trhy ve Frankfurtu patří k jedněm z nejhezčích v Německu. Není divu, když zde mají tradici již od roku 1393. Trhy se odehrávají na největším náměstí v centru Frankfurtu nad Mohanem - na náměstí Paulsplatz. Dominantou pohádkového náměstí je radnice Romerberg a každoročně postavený obrovský vánoční strom. Těšit se můžete na úchvatné dekorace, svařené víno a úžasnou vánoční atmosféru.

Vánoční trhy ve Frankfurtu


2. Kodaň

Pohled na nádherně nazdobený nejstarší evropský zábavní park Tivoli ve vás okamžitě probudí vánoční náladu. Stovky stromů a stánků v Tivoli Gardens zdobí přes půl milionů žárovek. Uprostřed parku se nachází ledové jezero, na kterém si můžete zabruslit. Kromě nádherně ozdobených stánků s vánočním zbožím si můžete užít i nespočet gigantických kolotočů, horských drah a ruských kol. Těm, kteří už z kolotočů vyrostli, doporučujeme ochutnat tradiční glogg (svařené víno smíchané s likérem a kořením a æbleskiver (jablečnou koblihu). Pokud si chcete z vánočních trhů v Kodani přivést nějaký tradiční dárek, pak si určitě kupte kodaňský porcelán nebo dřevěnou panenku.

Vánoční trhy Tivoli


3. Birmingham

Další dech beroucí vánoční trhy najdete v anglickém Birminghamu. Jakkoliv to bude znít divně, vánoční trhy v Birminghamu jsou špičkou mezi vánočními trhy. Co je však ještě podivnější, je to, že se jedná o největší trh v německém stylu mimo území Německa. Náměstí Viktoria se naplní více než 200 vánočními stánky a vánoční atmosférou od 17. listopadu do 23. prosince.

Vánoční trhy Birmingham


4. Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech patří k jedněm z nejoblíbenějších trhů ve střední Evropě. Zdejší vánoční atmosféra pohltí dospělé i děti. Během této velkolepé akce můžete ochutnat tradiční drážďanskou štolu, nakoupit si suvenýry ve více než 250 stáncích nebo se při sklence něčeho dobrého podívat na program. Speciální program je na Striezelmarktu připraven i pro děti. Na ty zde každoročně čeká fungující pohádkový hrad. Zatoužíte-li po něčem typickém, určitě si sebou odvezte figurku kominíků Pflaumentoffel ze sušených švestek.

Vánoční trhy Drážďany


5. Vídeň

Ve Vídni nebudete vědět, kam dřív. Historická metropole Rakouska nabízí hned několik vánočních trhů, které vám předvedou to nejlepší z tradičního i nového v úžasné sváteční atmosféře. K jedněm z nejkrásnějších vídeňských vánočních trhů patří vánoční trhy před zámkem Schönbrunn a Belvedere nebo Kouzlo adventu na Radničním náměstí.

Vánoční trhy Vídeň


6. Štrasburk

Největší a nejznámější vánoční trhy ve Francii jsou bezesporu trhy v alsaském Štrasburku. Pohádkové vánoční trhy se odehrávají přímo před neméně pohádkovou katedrálou Notre-Dame a jsou vyhlášené gastronomickými pochoutkami ve francouzském stylu. Alsaská gastronomie je směsí francouzských a německých pochoutek, a tak si ve zdejších stáncích můžete dát třeba Bredle – máslové aromatické cukroví s různými příchutěmi, speciální vánoční karamely či marcipánová prasátka, stejně tak jako Choucroute - pokrm z uzenin a zelí, či francouzskou specialitu foie gras– husí a kachní játra.

Vánoční trhy Štrasburk


7. Praha

Když už mluvíme o nejhezčích vánočních trzích v Evropě, určitě nesmíme vynechat trhy na Staroměstském náměstí, které díky historickým kulisám i skvělé vánoční výzdobě každoročně probouzí vánoční atmosféru u desítek tisíců turistů i místních obyvatel. Navíc, kdo by odolal teplém svařáku a sladkému trdelníku.

Vánoční trhy Praha


8. Amsterdam

Pokud se v předvánočním období či o vánočních svátcích chystáte do Amsterdamu, rozhodně nebudete zklamáni. Město zdobí tisíce vánočních světýlek, ulicemi zní vánoční hudba, konají se vánoční trhy a tradiční vánoční koncerty. Celoročně je v Amsterdamu otevřen Vánoční palác (Christmas Palace), kde se můžete vánoční atmosférou opájet po celý rok. A protože k zimě, a tedy i k Vánocům, patří v Nizozemsku i bruslení, nezapomeňte v Amsterdamu navštívit jedno z největších mobilních kluzišť v zemi, které je od od 9. prosince do 19. února otevřeno na Museumplein.

Vánoční trhy Amsterdam


9. Brusel

Vánoční trhy v kosmopolitním Bruselu si rozhodně užijete, protože zdejší trhy a předvánoční atrakce nesou punc mnoha kultur. V Bruselu před Vánoci vyrostou malebná adventní městečka se stánky s různými pochutinami, originálními dárky a řemeslnými výrobky hned na několika místech. Každoročně najdete adventní trh na náměstí Grand Place se siluetou impozantní radnice a krásně nazdobenou vánoční jedlí. Trhy se konají také na náměstí u kostela St. Catherine, na nějž bývají po setmění navíc promítány nejrůznější světelné show. Kromě toho je symbolem bruselského adventu velké ruské kolo a kluziště.

Vánoční trhy v Bruselu


10. Berlín

V Berlíně berou vánoční trhy obzvláště vážně, začínají už 21. listopadu a trvají do 31. prosince. V okolí centra je rozeseto zhruba na 50 trhů. Největší a nejvelkolepější najdete za náměstím Gendarmenmarkt. Ale nejkrásnější, i když nejmenší, se odehrává před kostelem Kaiser-Wilhelm Gedachtniskirche. Nejvyhlášenější vánoční trhy jsou kolem tamní radnice, a že jsou vidět pořádně zdaleka. Dominuje jim totiž blikající panoramatické ruské kolo, do jehož uzavřených gondol můžete nasednout a pak už jen shlížet dolů na vánoční shon. Děti ovšem stejně nadchne kluziště kolem slavné Neptunovy fontány, přeplněné vánoční stánky, vůně smažených jablek, těsta, punče a dalších pochutin. Nechybí vánoční postavy i jejich příběhy.

Vánoční trhy v BerlíněAutor: Jad

10 nejhezčích vánočních trhů v Evropě. Vánoční trhy se blíží, kam pojedete vy? Máme pro vás tipy na nejhezčí vánoční trhy v celé Evropě..
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ