22 úchvatných destinací ideálních pro dovolenou v roce 2016

09.12 2015|Cestování
22 úchvatných destinací ideálních pro dovolenou v roce 2016

Pokud patří cestování mezi vaše životní vášně, máte se v roce 2016 na co těšit. Máme pro vás seznam 25 neuvěřitelných destinací vhodných pro tu nejlepší dovolenou v roce 2016. Navštívíme exotické pláže, kulturní skvosty i přírodní krásy, ze kterých se vám bude tajit dech.

1. Americké národní parky

V roce 2016 oslaví americké národní parky úctyhodné 100. výročí, což je ideální čas se na tyto přírodní skvosty Ameriky podívat z blízka. Oslavy stého výročí se týkají i parků Yellowstone a Yosemite. V amerických národních parcích si můžete užít Kouřové hory, rafting na zuřící řece v Grand Canyonu, volně žijící živočichy v Grand Teton nebo pěší výlet do skalních útvarů v Badlands National Park.

Monument Valley


2. Sicílie

Každý, kdo strávil nějaký čas na tomto podmanivém ostrově ve tvaru boty, ví, že se zde nachází mnoho potěšení - nádherné pláže, dech beroucí řecké a římské ruiny, úchvatné přírodní scenérie, perfektní kuchyně i vynikající víno. Na Sicílii si nenechte ujít mafiánské Palermo, historickou Taorminu, starořecké město Selinunte ani sopku Etnu.

Sicílie


3. Guadeloupe

Karibské souostroví Guadeloupe je stále vyhledávaným cílem milovníků slunce a krásné přírody. Mnoho zdejších pláží je nedotčených a hornatý Parc National de al Guadeloupe nabízí kilometry turistických stezek přes tropické deštné pralesy.

Guadeloupe


4. Abu Dhabi

Hlavní město Spojených arabských emirátů nabízí luxus, dobrodružství i kulturu. Město leží na ostrově tvarovaném do písmene T, který se nachází v Perském zálivu. Abú Dhabí je plné archeologických památek, které dokazují existenci starých civilizací na území dnešního města. Našly se zde pozůstatky kultury Umm an-Nar, které byly datovány cca do roku 3000 př. n. l. Abú Dhabí má více než 2000 udržovaných parků a zahrad. Jen na území parků se vyskytuje přes 1000 druhů rostlin a živočichů. Pobřeží má délku více než 400 kilometrů, z čehož 10 kilometrů jsou veřejné pláže. V roce 2016 se v Abu Dhabi otevře Louvre Abu Dhabi a v roce 2017 pak nový Guggenheim.

Abu Dhabi


5. Svatá Helena

Pokud jste slyšeli o ostrově Svatá Helena, pak to bylo pravděpodobně v souvislosti s Napoleonem Bonapartem, který byl na ostrov vyhoštěn a nakonec tam i zemřel. Ostrov je tak odlehlý, že si budete připadat jako na konci světa. Ti, kdo milují klid a dobrodružství, si Svatou Helenu opravdu zamilují. Letiště se zde otevře teprve v roce 2016.

Svatá Helena


7. Guam

Guam je ostrov ležící v severozápadní části Tichého oceánu. Je nejjižnějším ostrovem ze souostroví Mariany. Guam je více než malý ostrov s perfektními celoročními teplotami, sypkým bílým pískem, tyrkysovým mořem a korálovými útesy. Guam je také rájem kulinářských tradicí. V roce 2016 proběhnou na ostrově stovky kulturních akcí a festivalů. Pokud tedy milujete kulturu, koncerty, krásné pláže a potápění, pak je pro vás Guam to pravé.

Guam


8. Ekvádor

Ekvádor je natolik malý, že během jedné dovolené stihnete navštívit úplně všechno. Nadšenci starobylé architektury si nesmí nechat ujít Quito, nejvýše postavené město na světě. Milovníkům přírody se Ekvádor zavděčí velrybami, které zde můžete pozorovat opravdu ve velkém. Určitě ochutnejte i exotickou andskou kuchyni a užijte si pár dní na nedotčených plážích v provincii Santa Elena, podél často přehlíženého Emerald Coast. Dobrodružství zažijete v národním parku Yasuni.

Ekvádor


9. Adelaide

Adelaide je neformální hlavní město jižní Austrálie, které vás dokonale okouzlí svými uměleckými festivaly, bohatou kulinářskou scénou, krásnými parky i prvotřídním nakupováním. Pobřežní město leží poblíž malebného vinařského údolí Barossa Valley.

Adelaide


10. Faerské ostrovy

Faerské ostrovy se nachází v severním Atlantickém oceánu na jihozápadní okraji Norského moře. 18 ostrovů tohoto okouzlujícího souostroví vás ohromí svou přírodní scenérií. Ostrovy jsou protkané starověkými místy, hlubokými fjordy a dramatickými útesy, které se hemží mořskými ptáky, jež lákají turisty z celého světa.

Faerské ostrovy


11. Bavorsko

Bavorsko je obdivováno mnohými zahraničními návštěvníky díky své krásné a čisté přírodě, pivu a klobásám a tradiční lidové architektuře. Na jihu, v Alpách jsou lyžařská centra z nichž nejvýznamnější je Garmisch-Partenkirchen. V Alpách se také nachází řada krásných jezer a na hranicích s rakouskou spolkovou zemí Tyrolskem leží i nejvyšší hora Německa Zugspitze. V hlavním městě regionu Mnichově se každoročně odehrává známý pivní festival Oktoberfest. V roce 2016 si Německo připomene 500. výročí Reinheitsgebot, právních předpisů o zdejším pivu, proto budou letošní slavnosti ještě větší a bujařejší než ty předešlé.

Bavorsko


12. Fás

Po celá léta stálo marocké město Fás ve stínu honosné Marrakeši. Teď se ovšem situace začíná měnit. Fás zaplavila stavební vlna luxusních hotelů, restaurací, obchodů a galerií, jež lákají nové a nové turisty. Fás je nejstarší z královských měst Maroka, čehož si nelze nevšimnout na mnoha exotických památkách. Medina Fes Al Bali byla dokonce zapsaná na seznam kulturního dědictví UNESCO. V červnu se zde každoročně koná festival sakrální hudby, kterého se účastní sufičtí zpěváci z celého světa. Tento svátek se dnes řadí mezi nejzajímavější hudební svátky v zemi.

Fás


13. San Sebastián

Jednou z nejlepších kulinářských destinací Španělska pro rok 2016 je San Sebastian. San Sebastian je proslulý pro své krásné promenády a pláže La Concha. Každoročně se zde koná filmový festival i řada zajímavých kulturních akcí.

San Sebastián


14. Kuba

Kuba je ostrov plný mimořádné historie a kultury, která z ostrova dýchá na každém kroku. Vzhledem k obnoveným vztahům s USA však mnoho věcí na Kubě změní. Pokud jste si tedy někdy přáli zažít starou dobrou Kubu, pak máte v letošním a příštím roce jedinečnou příležitost. Navíc, kdo by odolal těm úžasným plážím s tyrkysově modrým mořem a bílým pískem.

Kuba


15. Litva

Tavící kotlík evropských kultur, který láká cestovatelé na své úžasné barokní památky a nápadně bílé, písčité pláže - to je Litva. Litva je mimo jiné stát plný sluncem políbených pláží, svěžích vnitrozemských lesů, nádherných hradů a muzeí. Litva je jedním z nejlépe střežených tajemství Evropy. První republika vyhlásila svou nezávislost od sovětů v roce 1990. V roce 2015 vstoupila do EU a nyní čeká na objevení.

Vilnius


16. Tchaj-pej

Tchaj-pej je moderní asijská metropole, která je levnější než Hongkong a Tokio. V roce 2016 se stane městem světového designu. Designerské akce budou probíhat v průběhu celého roku. Pokud jste tedy příznivcem designu všeho druhu, nenechte si Tchaj-pej v roce 2016 rozhodně ujít. Mimo to si můžete užít moderní mrakodrapy, antické chrámy, klidné parky i chaotické trhy a bujarý noční život.

Tchaj-pej


17. Normandie

Normandie je kolébkou světové historie a francouzské kultury, která má mnoho míst pod záštitou UNESCO. Každoročně zde na pobřeží probíhá Tour de France. Překrásná historie se promítla například do středověkého města Rouen, kde byla upálena Johanka z Arku. Fascinující přírodu pak ve svých impresionistických dílech zachytil Monet. V roce 2016 bude Normandie oslavovat 950. výročí Viléma Dobyvatele, který v roce 1066 překročil kanál La Manche, aby se stál vládcem Anglie.

Normandie


18. Stratford nad Avonou

Rodiště Shakespeara se v roce 2016 dostane do popředí zájmů díky národním oslavám 400. výročí jeho úmrtí. Na místech spojených s Williamem Shakespearem proběhne spousta zajímavých akcí, proto je rok 2016 ideálním období pro návštěvu tohoto malebného města. Když už tam budete, nenechte si ujít kostel Nejsvětější Trojice, Venkovský dům Anne Hathawayové, Nash’s House, New Place nebo Hall's Croft.

Stratford nad Avonou


20. Nepal

Připojte se k dobrovolnickému úsilí a přispějte pár dolarů do země, která to po letošním zemětřesení opravdu potřebuje. Udělejte si dobrodružný výlet do Nepalu. Letiště, hotely a trekové trasy jsou plně funkční. A místní lidé teď potřebují každou korunu. Dobrodruzi si mohou udělat výlet na Annapurna Circuit, zatímco milovníci kultury si mohou dopřát výlet po chrámech, které jsou rozesety po celém regionu a vychutnat si všechny druhy zdejšího zeleného čaje.

Nepal


21. Filipíny

Na Filipínech na vás čekají jedny z nejlepších světových pláží i úchvatný podmořský svět. Přátelská anglicky mluvící země nabízí jedinečnou kombinaci domácí i evropské kultury na území jihovýchodní Asie. Ostrovy jsou ideální pro plážové nic nedělání i turistiku. Jedním z nejzajímavějších vrcholů země je bezpochyby El Nido.

Filipíny


22. Utah

V Utahu na vás čekají výjimečné scenérie i nezapomenutelná dobrodružství. Centrem regionu Utah je Salt Lake City. Většina zbylého území státu je prakticky neobydlena, protože je pokryta horami, pouštěmi a divokou přírodou. Nejvíce fascinující podívanou v regionu jsou červené skalní kaňony v jižním Utahu v pěti národních parcích Zion, Bryce Xanyon, Arches, Capitol Reef a Canyolands. Během roku 2016 tam proběhnou oslavy 100-letého výročí servisu v národních parcích USA.

UtahAutor: Jad

22 úchvatných destinací ideálních pro dovolenou v roce 2016. Dovolena v roce 2016 - 22 skvělých destinacích pro plážové nicnedělání, turistiku, kulturu
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ