5 nejděsivějších míst na světě, které stojí za návštěvu

03.02 2016|Cestování
5 nejděsivějších míst na světě, které stojí za návštěvu

Pokud si rozšiřujete své obzory v cestování a hrůza vám působí potěšení, pak pro vás máme destinace, které vás jistě potěší a kde si rozhodně užijete dobrodružství, na které do konce života jen tak nezapomenete. Z některých se nemusíte vrátit živí.

1. Ledovcové jezero Roopkund plné lidských koster

V roce 1940 procházela turistická skupina v blízkosti indického jezera Roopkund a narazila na překvapivý objev: ledovcové jezero bylo obklopené lidskými kostrami. Když přišlo léto a led roztál, objevily se stovky dalších koster, některé ještě s masem a vlasy. Kdo nebo co zabilo tolik lidí u vzdáleného jezera, které se nachází vysoko v neobydlené částí Himalájí a kdo je dal do hromadného hrobu? Každý z odborníků i místních lidí, kteří nad záhadou spekulovali, došel k závěr, že by se mohlo jednat o epidemii, sesuv půdy nebo rituální sebevraždu.

Roopkund


Expedice k jezeru Roopkund z roku 2004 přišla s dalšími stopami. Kosterní pozůstatky pocházely z 200 až 300 lidí z 9. století a byly rozděleny do dvou odlišných skupin, na úzkou rodinu a skupinu místních obyvatel. Spolu s kostrami byly nalezeny také kroužky, oštěpy, kožené boty a bambusové hole. Vzhledem ke krátkým a hlubokým trhlinám v lebce všech koster se zdá, že všichni tito lidé zemřeli stejným způsobem - úderem do hlavy oblým předmětem.

Vědci došli k závěru, že všech 300 lidí zemřelo na krupobití biblických rozměrů. Tisíce krup o velikosti kriketového míčku, tvrdých jako železo bušilo do hlav a ramen skupiny poutníků a jejich nosičů, kteří procházeli touto oblastí. Uvězněni v údolí se neměli kam schovat, a tak celá skupina hromadně zahynula. Jejich smrt fascinuje nebojácné návštěvníky dodnes. Kostlivce u jezera lze vidět pouze na jaře, kdy taje led.




2. Ostrov hadů Ilha da Queimada Grande

Návštěva brazilského ostrova Ilha da Queimada Grande je zakázaná. Je to proto, že ostrov, který se nachází 33 kilometrů od státu Sao Paulo, se hemží jedovatými hady. Hadí ostrov, jak se mu říká, je podle odhadů domovem 4000 jedovatých křovinářů ostrovních (Bothrops insularis), kteří patří mezi ohrožené druhy a kteří na ostrově uvízli díky stoupající hladině moře, která oddělila ostrov od pevniny.

Had


Brazilské námořnictvo ostrov zavřelo v roce 1920, aby ochránili lidi před smrtícími hady. Křovináři zde dorůstají do více než půl metru a jejich jed působí tak rychle, že dokáže rozpustit lidské maso. Podle některých odhadů je tam jeden had na každý čtvereční metr ostrova. Jed těchto hadů způsobuje několik smrtelných příznaků, které zahrnují selhání ledvin, nekrózu svalové tkáni, krvácení do mozku a střevní krvácení.



3. Chrám Karni Mata hemžící se černými krysami

Karni Mata v Indii je náboženským i turistickým místem, které vzbuzuje zároveň úctu i odpor. Odpor proto, že se tento slavný hinduistický chrám hemží doslova tisícovkami černých krys. Chrám krys, který se nachází hluboko v Rádžasthánu, v poušti Thar, je domovem asi 20 000 černých krys, které se na svatém místě zcela volně pohybují. Do chrámu se každý rok vydávají tisíce zvědavých turistů, kteří touží po požehnání svatých krys.

Karni Mata


Podle místní legendy se nevlastní syn hinduistického boha Karni Mata utopil v rybníku. Karni Mata požádal boha smrti Yama, aby ho oživil. Yama nakonec svolil, ale pouze s podmínkou, že nevlastní syn a celá jeho kasta se reinkarnují v krysy. Uctívači a chrámoví správci krysy nazývají "malé děti" a krmí je mlékem, obilím, skořápkami, kokosovými ořechy a speciálně připravenými sladkostmi. Vzhledem k tomu, že se říká, že jídlo, které krysy okoušou, přináší štěstí, někteří náboženští poutníci dojídají po krysách zbytky.




4. Karakum - opravdové peklo na Zemi

Jistá sovětská expedice dopadla velmi špatně. V roce 1971 se skupina sovětských vědců zřítila poté, co se snažila najít ropné pole uprostřed Turkmenistánu v poušti Karakum. Ve skutečnosti byla pod zemským povrchem masivní zásoba zemního plynu, která se zhroutila v zející kráter. Ze strachu, že se z ohnivého kráteru začne šířit jedovatý metan, vědci kráter zapálili, čímž si otevřeli pekelnou jámu plnou zlých plamenů přímo pod vlastníma nohama. Doufalo se, že se plyny spálí během několika dnů nebo týdnů.

Karakum


To bylo před čtyřmi desítkami let. Dnes je kráter široký 70 metrů, hlubý 30 metrů a hoří směle dál. Místní obyvatelé jej pojmenovali "Brána do pekel". Zdá se, že sálají oheň v nebezpečné jámě se nikdy nezastaví. A nezastavily se ani desítky tisíc turistů, z nichž někteří z nich si na plynovém poli postavili tábor.



5. Isla de las Muñecas - ostrov strašidelných panenek

Díky nešťastné náhodě je z krásné plovoucí zahrady Isla de las Muñecas v Mexiku místo jako z hororu. Podle místní legendy se před desítkami lety utopila v kanálech Xochimilco dívka. Krátce poté, co našel mrtvou dívku místní správce Don Julian Sanatana Barrera, uviděl plavat na hladině panenku, která zřejmě dívence patřila. Tak ji pověsil na strom, aby ulevil její duši.

Isla de las Muñecas


Následně dospěl k závěru, že duše všech malých holčiček se vtělují do panenek a začal je z výčitek, že dívku nemohl zachránit, rozmisťovat po celém ostrově. Po 50 letech, v roce 2001 Juliana našli mrtvého na stejném místě, na kterém se dítě utopilo. Po smrti správce se morbidní ostrov stal navštěvovanou turistickou destinací.




Autor: Jad

5 nejděsivějších míst na světě, které stojí za návštěvu. Pokud si rozšiřujete své obzory v cestování a hrůza vám působí potěšení, pak pro vás máme destinace, které vás jistě potěší
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ