24 fotografií úžasných míst v Indii, které jste určitě nikdy neviděli

19.02 2016|Cestování
24 fotografií úžasných míst v Indii, které jste určitě nikdy neviděli

Fotografka a autorka cestopisů Neelima Vallangi se zpočátku bála po Indii cestovat. Ale cesta do Ladakhu v roce 2008 zcela změnila její pohled na tuto zemi. Neelima objevila různá méně známá místa Indie, které jsou plné čistoty a krásy. V letošním roce zahájila projekt na Istagramu s názvem 30 Days of Another India, kde publikuje fascinující místa, které navštívila. Ifenomén pro vás vybral 24 z nich.

1. Kostel Shettihalli, Karnataka

Kostel Shettihalli postavili v roce 1860 francouzští misionáři na břehu řeky Hemavathi. V roce 1960 jej tehdejší vláda částečně zatopila přehradou, aby lépe využila proudící vodu z řeky. Každoroční monzuny zaplní přehradu a kostel zcela ponoří. Jakmile vodní hladina ustoupí, částečně zřícený kostel se ukáže v celé kráse.

Shettihalli


2. Kala Pattar, Andamánské ostrovy

Andamánské a Nicobarské ostrovy se nachází v Bengálském zálivu mezi Indií a Myanmarem. Většina z nich patří k území Indie. Za nejkrásnější z ostrovů je považován Havelock Islanad. Jednou z nejkrásnějších pláží je relativně malá pláž Kala Pattar s blankytným mořem a sněhově bílým pískem.

Kala Pattar


3. Čajové plantáže Kolukkumalai, Tamilnadu

Kolukkumalai jsou jedny z největší čajových plantáží na světě. Kolukkumalai Tea Estate je postavena vysoko na vrcholu strmého hřebene, který se tyčí nad pláněmi Tamilnadu. Zdejší čaj je typický pro svou zvláštní chuť a čerstvost, kterou způsobuje vysoká nadmořská výška.

Kolukkumalai


4. Posvátný bazén Pushkarini v Hampi

Pushkarini jsou posvátné nádrže, které jsou propojeny s velkými chrámy v Hampi. Sloužily jako rituální a funkční aspekty chrámů. Symbolicky jsou pro Indii velmi důležité a jsou spojovány s velkou úctou.

Pushkarini


5. Ayyankere, Karnataka

Ayyankere je nádherné jezero, které bylo postaveno králem Raja Sakharaya. Je ze tří stran obklopeno horami. Ayyankere je jedno z největších jezer v Chikmagalore. Voda z jezera slouží k zavlažování tisíce akrů plantáží Arecanut.

Ayyankere


6. Vodopád Chitrakot, Chhattisgarh

Chitrakot je přírodní vodopád, který leží na řece Indravati, ve státě Chhattisgarh. Se svou výškou 29 metrů je Chitrakot největším vodopádem v Indii. Šířka vodopádu se odvíjí od monzunového období. Chitrakot je často nazýván Niagarskými vodopády Indie.

Chitrakot


7. Rann Kutch, Gujarat

Rann Kutch jsou sezonní slaniska v poušti Thar. Rozkládají se na 7505 kilometrech čtverečních, díky čemuž se řadí mezi největší solné pouště na světě. Tuto oblast obývají lidé Kutchi.

Rann Kutch


8. Jezero Maguri Bill, Assam

Jezero Maguri Bill se nachází jižně od národního parku Dibru Saikhowa. Jezero je populární hlavně pro milovníky ptactva. Každoročně se sem totiž slétávají neuvěřitelná kvanta ptáků všech možných druhů. Můžete zde pozorovat husici rezavou, zejozoba asijského, slípku modrou, konipase žlutého, volavky a stovky dalších exotických druhů.

Maguri Bill


9. Hoollongapar Gibbon Sanctuary, Assam

Hoollongapar Gibbon Sanctuary je chráněné území, skládající se ze stále zeleného lesa. V lese žije vzácný a jediný indický druh gibona - bengalský outloň.

Hoollongapar Gibbon Sanctuary


10. Dolmen v Marayur, Kerala

Marayur se nachází 42 kilometrů od Munmar a je jediným místem v Kerala, kde roste přírodní santalové dřevo. V Marayur se nachází starověké dolmeny a skalní malby, které se datují do doby kamenné.

Marayur


11. Jeskyně Meghalaya

Jeskyně Meghalaya obsahují velké množství jeskyní v okresech Jaintia, Khasi Hills a Caro Hills a patří mezi nejdelší jeskyně na světě. Z deseti nejdelších a nejhlubších jeskyní v Indii se nachází devět právě v Maghalaya. Desátá je v Mizoram. Nejdelší je jeskyně krem Liat Prah v Jaintia hills. Má 30 987 metrů. Velká část jeskyní je stále neprobádaná.

Meghalaya


12. Palác Thirumalai Nayak, Tamilnádu

Palác Thirumalai Nayak byl postaven v roce 1636 králem Thirumalai Nayak. Palác se nachází 2 kilometry jihovýchodně od chrámu Meenakshi Amman a je považován za jeden z divů jižní Indie. Zároveň je to jeden z nejbohatších paláců v oblasti.

Thirumalai Nayak


13. Nagalang

Nagaland je území vystavěné v kopci na hranicích v severo-východní části Indie a v severozápadní Barmě, které osídlují lidé kmene Naga. Válečnický kmen Naga je známý tím, že v minulosti lovil lidí a konzervoval hlavy nepřátel.

Nagalang


14. Shekhawati, Rajasthan

Region Shekhawati je známý pro své mimořádně malované a zdobené budovy. Zdejší domy, chrámy, studny i jiné stavby jsou bohatě zdobeny uvnitř i venku nádhernými nástěnnými malbami.

Shekhawati


15. West Siang, Arunachal Pradesh

West Siang je oblast obývaná kmenem Adi, který zahrnuje velké množství domorodých skupin a podskupin. Územi je úžasným místem plným divoké přírody.

West Siang


16. Vodopády v Meghalaya

Meghalaya je domovem nejkrásnějších a nejdelších vodopádů v oblasti. Na kopcích najdete řadu turistických atrakcí.

Meghalaya


17. Řeka Aghanashini, Karnataka

Řeka Aghanashini ústí na pobřeží Karnataka do Arabského moře. Pobřeží Karnataka se táhne asi 300 kilometrů mezi Mangalore a Karwar.

Aghanashini


18. Hory v Almora

Hory v Almora mají průměrnou nadmořskou výšku 1861 metrů. Nachází se na vyvýšenině na jižním okraji Kuamon Hills. Jsou obklopeny hustým borovicovým a jedlovým lesem. Kolem nich tečou řeky Koshi a Suyal. V pozadí jdou vidět zasněžené Himaláje.

Almora


19. Orchha, Madhya Pradesh

Orchha je město v provincii Madhya Pradesh, ležící na řece Betwa. Bylo založeno v roce 1501. Úchvatná městská pevnost je postavena z několika budov z různých časových období. Na obrázku vidíte chrám Chaturbhuj. Za zmínku stojí i Raja Mahal nebo Jahangir Mahal.

Orchha


20. Čínské jezero Maindung Co, viditelné z údolí Chushul

Slané jezero Maindung Co se nachází v západní Autonomní oblasti Tibet. Jezero je viditelné z Chushulského údolí, které se nachází v nadmořské výšce 4360 metrů na hranicích s Tibetem.

Maindung Co


21. Socha Buddhy ve Vishakhapatnam

Bojjannakonda a Lingalakonda jsou dva buddhistické stánky, které se nachází na sousedních pahorcích nedaleko vesnice jménem Sankaram. Na vrcholu Bojjannakonda se nachází několik jeskyní. Nad jednou z nich se nachází památník Buddhy a jeho ošetřovatelé.

Socha Buddhy


22. Banjar Valley

Banjar je město ve státě Himáčalpradéš a je známé jako údolí boha. Údolí je situováno ve výšce 1356 metrů a vede k himalajskému národnímu parku.

Banjar Valley


23. Jezero Tso Moriri

Tso Moriri je jezero v Džammú a Kašmíru v severní Indii. Jezero se nachází v nadmořské výšce 4522 metrů a je to největší vysokohorské jezero v Indii. Voda se do jezera dostává z okolních pramenů a roztátého sněhu.

Tso Moriri


24. Arménský kostel v Chennai

Arménský kostel v Chennai, v jižní Indii, byl postaven v roce 1712 a je jedním z nejstarších kostelů na indickém subkontinentu. Je známý pro svých šest zvonic.

Arménský kostelAutor: Liv

24 fotografií míst v Indii, které jste určitě nikdy neviděli. 24 fotografií od fotografky a autorky cestopisů Neelima Vallangi. Fotografie nejkrásnějších míst v Indii
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ