12 nejkrásnějších míst v Itálii

08.02 2016|Cestování
12 nejkrásnějších míst v Itálii

Itálie má mnoho nádherných míst, ať už se jedná o pláže, hory, hrady, zámky, jezera či jiné přírodní nebo kulturní skvosty. Dnes jsme pro vás vybrali 13 nejkrásnějších míst v Itálii, která zahrnují typické středomořské krajinky, pevnosti, vesnice či malá města. Pro tentokrát jsme vybírali nejen profláknutou klasiku.

1. Positano- Kámpanie

Positano je malebná vesnice ve skalách na jihu Itálie na pobřeží Amalfi. Vesnička je skvělou prázdninovou destinací s oblázkovou pláží a strmými, úzkými uličkami plnými butiků a kaváren. Hlavní památkou je kostel Santa Maria Assunt. Positano vás uchvátí nádherným panoramatem.

Positano


2. Chianti - Toskánsko

Oblast Chianti je domovem nejznámějšího italského vína a zároveň i jednou z nejkrásnějších částí Itálie. Hranice regionu Chianti nejsou jasně definovány, ale obecně se rozpínají mezi provinciemi Florencie a Siena. Chianti nabízí jedinečnou krajinu se zelenými kopci, širokými vinicemi, olivovými háji, malými kamennými vesnicemi, charakteristickými kostelíky a typickými venkovskými
kamennými domy.

Chianti


2. Villa Rufolo - Ravello

Slunce, krásná příroda, tradice a prestiž. To vše je legendární Villa Rufolo z 13. století, která je známá nejen z Decameronu. Ve svém rozkvětu patřila k jedněm z největších a nejdražších vil na pobřeží Amalfi. Navštívilo ji mnoho známých osobností, mezi kterými byl například i německý skladatel Richard Wagner. Villa Rufolo vás okouzlí nejen svou osobitou architekturou a krásnými zahradami, ale také úchvatným výhledem na moře.

Villa Rufolo


3. Bazilika sv. Petra - Řím

Baziliku sv. Petra ve Vatikánu postavili za vlády císaře Konstantina I. Velikého v místě, kde byl dle tradice pohřben po svém umučení sv. Petr. Bazilika sv. Petra patří mezi jednu ze čtyř římských papežských bazilik a jeden z největších kostelů na světě. Před bazilikou se rozkládá Svatopetrské náměstí, které bazilice dodává na impozantnosti.

Bazilika sv. Petra


4. Manarola - Cinque Terre

Manarola je jedním z nejstarších a nejmenších měst v oblasti Cinque Terre. Malebné městečko položené na útesu zdobí pestrobarevné domy. Turisté ocení slavnou pěší stezku, vedoucí mezi Manarola a Riomaggiore, která se nazývá "Stezka lásky".

Manarola


5. Benátky

Kdo by neznal Benátky. Historické město ležící na ostrovech v mělké laguně, které je synonymem pro lásku a kulturu. Benátky jsou dokonce zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Při návštěvě Benátek určitě nevynechejte projížďku gondolou.

Benátky


6. Ostrov Burano

Burano je ostrov v benátské laguně, který je známý pro své barevné domy a výrobu krajek. Mezinárodní časopisy řadí ostrov mezi 10 nejpestřejších měst na světě. Na Buranu si užijte klid i krásnou architekturu.

Burano


7. Capri

Capri je jeden z nejznámějších italských ostrovů, který se nachází v Neapolském zálivu. Je známý pro svou drsnou krajinu, luxusní plážová letoviska i překrásnou přírodu. Jedním z nejpozoruhodnějších míst ostrova jsou jeskyně Blue Grotto, ve kterých voda díky pronikajícím slunečním paprskům svítí elektricky modrou barvou.

Capri


8. Florencie - Toskánsko

Florencie je hlavním městem regionu Toskánska a leží na řece Arno. Město je rodištěm renesance a domovem mnoha mistrovských architektonických i uměleckých kousků. Jednou z nejkrásnějších památek Florencie je dóm Santa Maria del Fiore. Určitě nepřehlédnete ani 82 metrů vysokou Giottovu zvonici a radnici Palazzo Vecchio.

Santa Maria del Fiore


9. Dolomity

Dolomity jsou jedním z horských masivů italských Alp, které jsou charakteristické věžovitými vrcholky, rozeklanými skalními hřebeny a bizarními tvary některých štítů. Dolomity vás uhranou nejen svými vrcholky, ale i ostatní přírodou, která s horami úchvatně kontrastuje.

Dolomity


10. Erice - Sicílie

Erice je nezapomenutelné středověké město s prastarými kořeny, které najdete v blízkosti přístavního města Trapani na Sicílii. Historické jádro města Erice je obklopeno obrannými hradbami, které směle dominují okolní oblasti položené asi 800 metrů nad mořem. Do města s fascinující vyhlídkou se můžete dostat chrakteristickou lanovkou, která vás z okraje Trapani doveze až na městské hradby Erice.
11. Pratto della Valle - Padova

Prato della Valle je jedno z největších a nejkrásnějších náměstí v Itálii. Nachází se ve městě Padova. Dominantou historického náměstí je zelený ostrov obklopený malým kanálem lemovaným 78 sochami. Náměstí je známé nejen pro svůj architektonický ráz, ale i kvůli častým trhům pod širým nebem a kulturním akcím.

Pratto della Valle


12. San Gimignano - Toskánsko

San Gimignano je malé středověké městečko postavené na kopci, obklopeném hradbami v provincii Siena. Z městečka je nádherný výhled na údolí Elsa, které jej obklopuje.
San Gimignano je často nazýváno "Městem krásných věží" a v roce 1990 bylo zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

San GimignanoAutor: Mak

12 nejkrásnějších míst v Itálii. Přemýšlíte, kam vyrazit v Itálii? Vyberte si jedno z 12 nejkrásnějších míst v Itálii, které jsme pro vás vybrali. Erice, San Gimignano, Burano, Capri
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Elen|27.06 2016 19:52
Já doporučuji ještě Pitigliano, když už jsme u toho Toskánska
Odpovědět
 8 
Radim|06.01 2018 08:08
Velmi povedený článek, díky kterému jsem navštívil Itálli - Padavo,Capri a Florencii. 
Odpovědět
 4