12 nejlepších míst na Kanárských ostrovech, které musíte navštívit

16.02 2016|Cestování
12 nejlepších míst na Kanárských ostrovech, které musíte navštívit

Návštěvníky Kanárských ostrovů čekají překrásné přírodní scenérie, nádherné pláže a malebná koloniální města. Dědictví španělských kolonií se rozkládá na souostroví, které se skládá ze 7 velkých a 6 menších ostrovů, jež leží 200 kilometrů od severozápadního pobřeží Maroka a Západní Sahary.

Nikdo si není jistý, jak Kanárské ostrovy dostaly své jméno, i když podle jedné verze dostaly ostrovy jméno podle zpěvu ptáků známých jako kanárci, kteří se na ostrově zabydleli v dobách starých Římanů. Největší z Kanárských ostrovů je Tenerifé, který se může pochlubit řadou špičkových turistických památek, včetně města San Cristóbal de La Laguna, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dech vám vezmou i půvabné rybářské vesničky na ostrově Lanzarote a neobjevené písčité břehy, jež lemují ostrov Fuerteventura.

1. Koloniální město San Cristóbal de La Laguna - Tenerifé

Okouzlující koloniální město San Cristóbal de La Laguna je na seznamu světového dědictví UNESCO kvůli svému výjimečnému kulturnímu dědictví. San Cristobal de La Laguna je zároveň bývalým hlavním městem ostrova Tenerife. Krásné historické město má mnoho architektonických skvostů, počínaje slavnou katedrálou, přes mnoho renesančních a klasicistických kostelů až po impozantní vily bohatých rodin ze 17. a 18. století. Farní kostel města Iglesia de Nuestra La Concepción byl postaven v roce 1496 a později, v 16. a 18. století upraven.
Dalším důležitým kostelem ze 17. století je Igelsia de Santo Domingo de Guznmán. Interiér kostela zdobí obrazy zdejšího umělce Cristóbala de Harnándeze Quintana. Pokud byste rádi získali ucelenější historický pohled na Kanárské ostrovy, určitě se vydejte do muzea historie a antropologie, kde můžete objevovat historii a kulturu ostrova Tenerife v průběhu staletí.

Milovníci slunce a přírody by si měli udělat čas i na zdejší pláže. Al APIO Beach vám nabídne písčitou pláž se štěrkovitým pobřežím a mírnými vlnami. El Navio Beach je skvělým místem pro příznivce vodních sportů a windsurfingu. Arenisco Beach u majáku je zase skvělým místem na romantickou procházku podél pobřeží.2. Las Palmas de Gran Canaria

Asi 90 mil od pobřeží Afriky se nachází ostrov Gran Canaria - ostrov s nádhernými přírodními scenériemi, jehož polovina je tvořena biosférickou rezervací, která je zapsána v UNESCO. Severu ostrova dominují útesy, jih je naopak lemován krásnými plážemi.

Las Palmas de Gran Canaria je sluncem zalité přímořské městečko se zajímavým historickým dědictvím. Město ovlivnila španělská koloniální minulost z 15. století, stejně jako kultura domorodých lidí Guanche.

Architektonickým vrcholem města je katedrála. Tato impozantní budova ze 16. století je nápadná svými neoklasicistními rysy a impozantním gotickým interiérem s neobvyklými sloupy ve tvaru palem. V jižním křídle katedrály se nachází Diecézní muzeum, které vystavuje sbírku sakrálního umění a obřadních předmětů.

Las Palmas de Gran Canaria


Dalším velkým muzeum je Muzeum Kanárských ostrovů se zajímavými archeologickými a etnografickými sbírkami. Muzeum návštěvníkům poodhalí pre-hispánskou kulturu ostrova. Milovníci umění by měli také navštívit Néstorovo muzeum, které vystavuje umělecké díla Néstora Martina-Fernándeze de la Torre, jednoho z nejznámějších španělských malířů. V muzeu najdete jeho obrazy, včetně portrétů, krajinek, kreseb a skic.

Las Palmas de Gran Canaria má několik vynikajících pláží obklopených nádhernou přírodou. Las Canteras Beach má široké písčité pláže i čisté moře. Tato pláž nabízí vše, co turisté potřebují: veřejné toalety, slunečníky, lehátka, kola, pronájem loděk i dětský koutek. Část pláže patří potápěčskému centru. La Playa Jinámar je malá pláž s tmavým pískem a mírnými vlnami.

Další chráněnou krajinnou oblasti na ostrově Gran Canaria je Jardín Botánico Viera y Clavijo (Kanarské zahrady), jež se nachází 7 kilometrů od Las Palmas de Gran Canaria. Tato velkolepá botanická zahrada se nachází v krásném údolí, kterým vede kamenná cesta plná původních kanárských rostlinných druhů.
3. Kultura a pláže Santa Cruz de Tenerife

Tento malebný přístav vyzařuje díky širokým třídám, exotickým zahradám a krásné modernistické architektuře elegantní atmosféru. Mezi hlavní turistické atrakce patří muzeum výtvarných umění, které se pyšní výjimečnou sbírkou obrazů. Kolekce zahrnuje Saint Josepha o Ribera, portrét Fernanda Viscaí od Joaquína Sorolly či Nava Triptych z vlámské školy 16. století. V muzeu jsou vystavena i díla místních malířů, jako je Gaspar de Quevedo, Cristóbal Hernández de Quintana či González Méndez.

Chcete-li se dozvědět více původních obyvatelích ostrova Tenerfie, navštivte Muzeum přírody a člověka. Dalším důležitým aspektem městské kultury je její náboženské dědictví. Nejznámější akcí ostrova Tenerife je každoroční karneval. Během této živé a energické akce se místní obyvatelé oblékají do barevných kostýmů a při efektivních kreacích baví davy nadšenců.

Las Teresitas Beach


Santa Cruz de Tenerife je známý také pro své pláže. Nejlepší volbou je Las Teresitas Beach - pláž se zlatavým pískem, chráněna před otevřeným mořem dvěma vlnolamy. Jemné vlny a bezpečné vody jsou ideální pro koupání. Tato pláž je oblíbená také pro šnorchlování. Na pláži je výborné zázemí, včetně veřejných toalet, lehátek, půjčovny loděk, dětského hřiště a snack baru. Las Brujas Beach je další krásná písčitá pláž obklopena idylickou krajinou. Tato pláž nemá vlnolamy, takže vlny mohou být silné.4. Náboženské dědictví z Betancuria - Fuerteventura

Město Betancuria bylo založeno na počátku 15. století a bylo hlavním městem ostrova Fuerteventura až do roku 1834. Město se může pochlubit důležitým náboženským dědictvím a impozantní katedrálou. Katedrála Santa María de Betancuria byla původně postavena v norman-gotickém stylu, avšak v 17. století byla obnovena v barokním stylu. Uvnitř můžete obdivovat krásnou svatyni a Baptisterium.

Dalšími významnými náboženskými stavbami jsou Hermitage of San Diego a klášterní kostel františkánů. Pro podrobné informace o duchovním umění města si můžete zajít do Muzea sakrálního umění. Obyvatelé Betancuria jsou stále oddaní katolíci a pokračují ve své starobylé poutní tradici. Třetí sobotu v září se koná pouť Pena na počest Nuestra Senora de la Pena, patrona ostrova. Tato událost je živou ukázkou folkloru ostrova a zdejších náboženských zvyků.
5. Corralejo - rybářský přístav a pláže ostrova Fuerteventura

Corralejo je mořeplavecké město v severní části ostrova Fuerteventura, které je obklopené zajímavou pouštní krajinou plnou písečných dun. Corralejo kombinuje tradiční námořnickou kulturu s turistikou atmosférou. Přístav lemuje pěkná sbírka malebných domů s mnoha restauracemi a kavárnami. Nábřežní promenáda vede k malé městské pláži.

El Pozo Beach má jemné písčité pláže a skvělé turistické vybavení. Díky mírným vlnám a bezpečným vodám je to skvělá pláž pro plavce. Další možností je El Moro Beach s bílým pískem a křišťálově modrým mořem. El Rio Beach je díky neporušené skalnaté části nedotčeným rájem s jemným bílým pískem a tyrkysovým mořem. Kousek dál od pláže, na skalnatém rohu, stojí maják.


Fuerteventura

6. Puerto del Carmen - Lanzrarote

Největší turistickou atrakcí na ostrově Lanzarote je Puerto del Carmen. Tato kuriózní stará rybářská vesnice se v průběhu času přeměnila na rušnou turistickou destinaci s širokou nabídkou hotelů a restaurací. Tato oblast má více než 6 kilometrů písečných pláží s klidnými vodami.

Ty, kteří Puerto del Carmen navštíví během prvních dvou týdnů v srpnu, čeká potěšení v podobě Fiesta de la Virgen del Carmen - církevní svátek, který ctí patrona rybářské vesnice. Během svátku veze jeden z člunů sochu Virgen del Carmen a ostatní rybářské lodě jej následují za soumraku v pobřežní promenádě.

I krajina kolem Puerto del Carmen stojí za prozkoumání. Sopečná činnost, která vytvořila ostrov Lanzarote, po sobě zanechala dramatickou krajinu plnou kráterů, kaňonů a údolí. Ostrov je kvůli svému jedinečnému přírodnímu prostředí na seznamu biosférických rezervací UNESCO.Puerto del Carmen

7. La Orotava - Tenerife

Historické město La Orotava se rozkládá v krásném údolí banánových plantáží. Historická čtvrť města je plná pohledných starých budov a působivých památek. Určitě si nenechte ujít barokní kostel se dvěma pozoruhodnými zvonicemi z 16. století Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion. Dalším architektonickým skvostem je Casas de los Balcones, který hostí sbírku řemesel ze Španělska a Ameriky.

Vedle kulturních pokladů se La Orotava pyšní i přírodními krásami. Nádherně upravené tropické zahrady Hijuela del Botánico jsou plné barevných exotických květin, vzácných rostlin, rozsáhlých trávníků a dekorativních bazénů. Tropické rostliny v botanické zahradě pochází z Jižní Ameriky, střední Afriky a Austrálie. Milovníci přírody ocení také Playa del Bollullo - ohromující pláž s černým pískem a silnými vlnami. Tato pláž je přístupná přes polní cestu nebo autobusem číslo 374 z centra města. Pláž má skvělé turistické vybavení a skvělou restauraci.8. Santa Cruz de la Palma - La Palma

Toto příjemné přímořské město je nádherným místem na procházku. Santa Cruz de la Palma je krásné koloniální město s mnoha architektonickými poklady. Historické centrum města se může pochlubit mnoha paláci, kostely a budovami navrženými v tradičním stylu Kanárských ostrovů. Santa Cruz de la Palma má bohaté kulturní dědictví i mnoho tradičních zvyků.

Jedna z nejoblíbenějších tradic je pětiletá Fiestas, která oslavuje patrona ostrova, Panna Las Nieves. Tato akce se koná v červenci a srpnu, každých pět let, podle stejných tradic již od roku 1680. Ke slavnosti patří pouť, při které se místní obyvatelé oblékají do kostýmů, pořádají noční průvody osvětlené barevnými papírovými lucernami a taneční průvod trpaslíků.
9. Icod de los Vinos - Tenerife

Údolí plné révy a bohaté banánové plantáže - to je okouzlující venkovská obec Icod de los Vinos. Město vás na první pohled zaujme svou fascinující přírodou. Dobrodruzi by si určitě neměli nechat ujít El Viento Cave - labyrint podzemních chodeb s jednou z největších lávových trubic na světě, který vznikl sopečným výbuchem sopky Pico Viejo.

Pico Viejo


Icod de los Vinos má také dvě pláže. Playa del Monis je oblázková a písečná pláž, která je vhodná na opalování. Na plavání ji nedoporučujeme. Playa de San Marcos se pyšní černou písčitou pláží s mírnými vlnami. Tato pláž má naopak pro plavání skvělé zázemí. Vodáci ocení jachtařský klub na San Marcos Beach.

Icod de los Vinos


10. Sunny Beach Ressort Playa de Santiago - Gomera

Na jihu ostrova Gomera se nachází sluncem zalitý plážový resort, který patří mezi nejoblíbenější turistické body, a to hlavně kvůli skvělému počasí a nádhernému písčitému pobřeží. Sunny Beach Resort je zastrčený v zátoce mezi skálami a terasovými stráněmi.

Playa de Santiago zahrnuje města Lomade de Tecina, Laguna de Santiago a rybářské vesnice. Díky této chráněné poloze a osvěžujícímu nedostatku developerských projektů je tato pláž tiší než ostatní střediska na Kanárských ostrovech. Pláž je široká asi 10 metrů a dlouhá přes jeden kilometr, díky čemuž budete mít dostatek prostoru. Krásná písčitá pláž a křišťálově čistá voda je ideálním místem na koupání. V blízkosti přístavu je mnoho hotelů a restaurací, které podávají vynikající pokrmy z mořských plodů.

11. Národní park Caldera de Taburiente

La Palma je známý jako Isla Bonita (krásný ostrov) a je nejzelenějším ostrovem na Kanárských ostrovech. Jeho krajina je plná přírodních krás, které se skládají z nedotčených lesů na strmých útesech a pláží s černým pískem. Ne nadarmo patří tento ostrov do biosférické rezervace UNESCO. La Palma Island má mnoho chráněných míst, včetně národního parku Caldera Taburiente.


Caldera de Taburiente

Tamní scenérie je neskutečná, dalo by se říct pohádková. Je protkaná sopečnými vrcholy z lávy, které dosahují až 2400 metrů, které postupně sestupují k moři. Park nabízí zalesněné plochy s potoky i vodopády. Podél skalnatého pobřeží se nachází malebné zátoky schované mezi strmými svahy. Parque Nacional de Timanfaya je další chráněnou oblastí. Členitý terén v zemi sopek přidává tomuto parku na dramatičnosti.Parque Nacional de Timanfaya

12. Pláže ostrova Fuerteventura

Další ostrov Kanárských ostrovů Fuerteventura se od ostatních ostrovů liší tím, že má míle neobjevených písčitých pláží, které jsou téměř prázdné. Tento ostrov je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou na pláži. Většina zdejších hotelů nabízí vše, co turisté potřebují, od hotelů, přes restaurace až po zábavu.

Autor: Jad

12 nejlepších míst na Kanárských ostrovech, které musíte navštívit. Nejlepší místa na Tenerife, FUerteventura, La Palma, Gran Canaria
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Pavlína|23.04 2022 17:20
Skvělý článek, můžu jen potvrdit, že všechna ta krásná místa tam opravdu jsou! Kanárské ostrovy toho mají tolik co nabídnout, ať se už jedná o sopky, pláže s černým pískem, laguny, přírodu a města. Ostrovy mají i velmi zajímavou historii a spousthttps://onegirlontheway.com/7-zajimavosti-ktere-jste-nevedeli-o-kanarskych-ostrovech/u zajímavostí, které je skvělé znát.
Odpovědět
 1