7 úchvatných míst v Rusku pro pěší turistiku

05.03 2016|Cestování
7 úchvatných míst v Rusku pro pěší turistiku

Turistika a dlouhé procházky jsou moderním fenoménem rozšířeným v mnoha zemích světa. A výjimkou není ani Rusko, které má v tomto směru rozhodně co nabídnout. Pokud jste unavení z jednotvárné jednotvárnosti každodenního života a sníte o útěku na čerstvý vzduch do úchvatné přírody, pak pro vás máme několik skvělých turistických tras v Rusku, které potěší vaše oči i duši.

1. Katuň v Altaji

Pohoří Altaj je považováno za nejvyšší v Sibiři. Leží na pomezí čtyř obrovských států - Ruska, Číny, Kazachstánu a Mongolska. Nádherným krajem s divokou přírodou protéká stejně divoká řeka jménem Katuň, která je známá pro svou neskonale krásnou azurovou vodu, která do řeky vtéká z tajících horských ledovců. V průběhu roku mění řeka v závislosti na počasí barvu. Nejkrásnější, tyrkysovou, barvu má během suchého a horkého letního počasí.

Katuň


Altajské pohoří vás svou krásou doslova uhrane. Kromě nádherných hor zde najdete mnoho zajímavých jeskyní a tajemných hrobek po starodávných civilizacích. Pokud toužíte po dobrodružství, pak je pro vás Altaj tím pravým místem.

V okolí Katuňe se nachází vynikající lyžařské středisko, kluziště, hotely, umělé jezero s tyrkysovou vodou, extrémní zábavní park pro děti i dospělé, muzeum pod širým nebem a mnoho dalších turistických služeb.
2. Kronocká sopka

Kronocká přírodní biosférická rezervace, rozkládající se kolem Kronocké sopky, je nejstarší přírodní rezervací na Kamčatce. Byla založena v roce 1934. Tato rezervace vám představí celý region Kamčatky v celé své kráse. Můžete zde spatřit lávové pole, jehlové lesy, neživé ledové pouště i nekonečnou tundru.

Dominantou krajiny je Kronocká sopka se svými 3528 metry nad mořem. Na úpatí sopky se rozkládá obrovské jezero. V okolí se nachází taková výjimečná místa, jako Údolí smrti (přírodní plynová komora), Údolí gejzírů, z nich největší je obří jeskyně, která dokáže v jednom momentě vytrysknout 60 tun vroucí vody.

Sopka Kronotsky


Kronocká rezervace je známá svou rozmanitostí rostlin a živočichů. Jejim nejcharakterističtějším rysem ovšem je obrovská populace medvědů. Nachází se zde až 800 jedinců. Ti, kteří by tato jedinečná zvířata chtěli spatřit na vlastní oči, se každý rok od srpna do září mohou zúčastnit výpravy s názvem Medvědí stezka.

Kronocká rezervace je vybavena informačními tabulemi a k dispozici jsou i tištěné brožury popisující turistické trasy. Pokud tedy máte rádi turistiku po netradičních místech, pak si Kronockou rezervaci určitě nenechte ujít.3. Národní park Smolensk

35 jezer, pohádkové borové lesy, malebné březové háje a fantastické západy slunce. To vše můžete na vlastní oči vidět v národním parku Smolensk. V parku můžete potkat spoustu různých zvířat, do šedých volavek, až po medvědy. Jezera jsou bohaté na ryby. Nejčastěji v nich můžete chytit cejny, plotice, štiky nebo sumce.

Pří návštěvě Smolenského národního parku se nejčastěji kombinuje pěší turistika s výlety na lodi. Pro pohodlí turistů v oblasti vzniklo mnoho ubytovacích komplexů i samostatných sociálních zařízení pro ty, kteří rádi kempují.
4. Trasa Kosygin v Kislovodsku

Ve městě Kislovodsk, na území lékařského parku, se nachází 12 kilometrů dlouhá turistická stezka, který prochází dvěma vrcholky Dzhinalského hřebene. Oficiálně není tato trasa povolená, protože je zde nebezpečí padajících skal. Mnozí turisté ale i přesto kvůli překrásné přírodě riskují. Turistická stezka nyní vede přes jižní svah a poté je přesunuta na severozápadní svah do Modrých hor.

Trasa Kosygin


5. Divnogorie, Voroněžský region

Tohle nádherné jméno získal klášter ve skalách v rezervaci Liski ve Voroněžské oblasti. Divnogorie je jednou z nejoblíbenější turistických rezervací. Od května do října navštíví tohle kouzelné místo přes 60 000 turistů.Divnogorie je známé pro své kamenné útvary, které se podobají duchům, kteří stráží stepní náhorní plošinu ve Voroněžské oblast, kde tichá řeka Pine vtéká do mocného Donu. V polovině 17. století byl přímo do vápencových soch vytesán úžasný klášter a kostel. Po celá staletí zde skromně žili mniši v kamenných buňkách, které mají po celý rok teplotu nižší než 15 stupňů. Tento zázrak se rozhodně vyplatí vidět na vlastní oči.

6. Kurské kose

Kurské kose je úzký a dlouhý, písečný pás země, který odděluje Kurské laguny od Baltského moře. Tohle místo nemá na světě obdoby. Na Kurském kose můžete cestovat pouze pěšky a na mnoha místech může využít speciálních dřevěných cestiček, které zde byly vytvořeny proto, aby se nenarušily potulné písky.
Existuje zde několik turistických tras. Jednou z nejoblíbenějších je cesta přes staré borovicové pole s názvem Korolevskiy bor. Trasa vede přes Tančící les, kde borovice dorůstají do bizarních tvarů i výšek, až k jezeru Labuť, kde se nachází starý maják.7. Ergaki

Ergaki je nádherný přírodní park, který se nachází v jižní části Krasnojarského území. Turistům je k dispozici turistické středisko Ergaki. Park každoročně navštíví desetitisíce turistů. Nachází se zde mnoho jezer s průzračnou vodou a bizarními skalnatými vrcholy, které jsou pro své neobvyklé tvary pojmenovávány jako Dračí zub, Pták nebo Parabola.
Autor: Jad

7 úchvatných míst v Rusku pro pěší turistiku. Pěší turistika v Rusku je stále populárnější. Máme pro vás 7 destinací v Rusku vhodných pro pěší turistiku
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
ruthan|12.02 2019 10:16
Kaliningradská oblast je nádherná - jak samotné město ex-Kónigsberg, tak i jeho okolí, doporučuju se ještě podívat do Petrozavodsku a nahoru do Karelie. Je to ex-finské území, nedivte se, že vesničky a obce nemají ruské názvy Suojarvi apod. - jste ještě furt v RU. No, a také nezapomeňte že pro návštěvu RU potřebujete vízum
Odpovědět
 3