Vývojář Bitcoinu přiznal, že experiment s kryptoměnou byl neúspěšný

16.01 2016|Aktuálně
Vývojář Bitcoinu přiznal, že experiment s kryptoměnou byl neúspěšný

Jeden z hlavních vývojářů kryptoměny Mike Hearn připustil, že experiment s Bitcoinem byl neúspěšný. Podle Mika Hearna selhala jeho základní idea.

Bearn: Bitcoin řídí hrstka lidí

Ve svém blogu na webu Medium.com Mike Hearn prohlásil, že strávil 5 let rozvíjením této měny, ale jeho experiment zkrátka selhal. Na otázku proč tomu tak je, Hearn odpověděl, že Bitcoin selhal, protože společnosti se nepodařilo vytvořit úspěšný projekt. "Měla to být nová, decentralizovaná forma peněz, která nepotřebuje systémově důležité instituce. Měla být dostatečně velká, aby nedošlo k selhání, ale ukázalo se, že systém je plně řízen hrstkou lidí," napsal Hearn. Uznal, že systém je na pokraji technologického zhroucení. "Mechanismy, které měly zabránit takovému výsledku, jsou mimo provoz, takže už není důvod se domnívat, že by se Bitcoin mohl stát lepším než doposud," uzavřel vývojář.

Za Bitcoinem stojí australský podnikatel

Hearn byl po léta prominentní postavou v komunitě vývojářů Bitcoinu a dříve pracoval ve společnosti Google. V roce 2014 opustil společnost a začal se věnovat práci s kryptoměnou. Platební systém Bitcoin se stejnou měnou byl vytvořen v roce 2008 osobou nebo skupinou osob pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Na konci roku 2015 američtí novináři zjistili, že skutečný tvůrce Bitcoinu je australský podnikatel Craig Wright.

Kryptoměna měla být radikální alternativou k tradičním penězům a měla systém zbavit jakéhokoliv centralizovaného řízení. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady.

Autor: Liv, medium

Vývojář Bitcoinu přiznal, že experiment s kryptoměnou byl neúspěšný. Mike Hearn připustil, že projekt Bitcoin byl neúspěšný. Bitcoin, který měl být
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ