Sebevražedný bombový útok ISIS zabil v Istanbulu alespoň 10 lidí

12.01 2016|Aktuálně
Sebevražedný bombový útok ISIS zabil v Istanbulu alespoň 10 lidí

Asi 28-letý syrský terorista odpálil bombu v oblíbené turistické čtvrti v Istanbulu. Pří bombovém útoku zemřelo minimálně 10 lidí a více než 15 jich bylo zraněno. Mezi zabitými byli i turisté.

Mezi zraněnými jsou turisté

Turecká tisková agentura oznámila, že mezi zraněnými bylo nejméně 6 Němců, jeden Nor a jeden Peruánec. Ministerstvo zahraničí v Soulu potvrdilo jednoho zraněného jihokorejského turistu. Úřady v Německu a Dánsku varovaly své občany v Turecku, aby se vyhnuli turistickým atrakcím v Istanbulu. Němečtí úředníci uvedli na webových stránkách vlády, že se na území Turecka očekávají další teroristické útoky a násilné střety. Německo vyzvalo své občany, aby se drželo dále od demonstrací a veřejných setkání, a to zejména ve velkých městech.

Dnešní výbuch, který byl slyšet až v několika dalších čtvrtích, se odehrál v parku, který je domovem turisty navštěvovaného obelisku, několik desítek metrů od historické Modré mešity. Sultanahmet je hlavní památka v Istanbulu a zahrnuje paláce Topkapi a muzeum Hagia Sophia.

Policie uzavřela okolí

Omer Celik, mluvčí vládnoucí strany premiéra Ahmeta Davutoglu vydal odsuzující prohlášení, ve kterém to nazval ohavným útokem. Davutoglu svolal bezpečnostní schůzku s ministrem vnitra a dalšími funkcionáři. Stejně jako u předchozích útoků, vláda odmítla vydávat prohlášení o podrobnostech vyšetřování. Policie uzavřela oblast výbuchu a nad místem činu se vznáší vrtulník. Exploze proběhla v 10:20 místního času. Erdem Koroglu, který v době výbuchu pracoval v nedalekém úřadě, sdělil televizi NTV, že po výbuchu viděl na zemi ležet několik lidí. "Bylo těžké říct, zda jsou živí nebo mrtví," dodal Koroglu.

V Turecku došlo v loňském roce k dalším dvěma velkým pumovým útokům. Více než 30 lidí bylo teroristy z ISIS zabito v červenci, ve městě Suruc, poblíž hranice se Sýrii. Ke dvěma sebevražedným útokům došlo i v říjnu, vedle vlakového nádraží v Ankaře. Tehdy bylo zabito 100 lidí. Tento útok byl patrně nejsmrtelnější teroristický útok v Turecku.

Zdroj: Foxnews

Sebevražedný bombový útok ISIS zabil v Istanbulu alespoň 10 lidí. Asi 28-letý syrský terorista odpálil bombu v oblíbené turistické čtvrti v Istanbulu. Pří bombovém útoku zemřelo minimálně
Zajímavosti a novinky

Téma: Terorismus
 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ