Evropská komise navrhla zrušit víza pro Ukrajince

18.12 2015|Aktuálně
Evropská komise navrhla zrušit víza pro Ukrajince

Evropská komise během pátek navrhla zrušení vízové povinnosti pro Ukrajince a Gruzínce. Obyvatelé Kosova by měli víza naopak používat i nadále. Doporučení zrušit víza pro Ukrajince dnes oznámil předseda Evropské komise Jean-Calude Juncker a eurokomisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos.

Ukrajina a Gruzie splnily podmínky

Představitelé EU své doporučení vysvětlili tím, že Ukrajina a Gruzie splnily nezbytné podmínky pro zrušení víz. Naopak Kosovo má ještě nedostatky v osmi oblastech. Šéf kosovské diplomacie Hashim Thaci se slovy představitelů EU nesouhlasí a nazval je za nekompetentní a urážlivé. „Považuji to za závažnou provokaci, za výsledek nekompetentnosti a za nedostatek politické vůle bruselského vedení. Je to přímo urážka občanů Kosova,” prohlásil už při čtvrtečním zasedání kosovského parlamentu podle serveru BalkanInsight.

Podmínky bezvízového styku pro Ukrajinu a Gruzie

Ukrajina a Gruzie na zrušení vízové povinnosti čekají již delší dobu. Ke zrušení vízových povinnosti může ovšem dojít až poté, co obě země přizpůsobí své systémy ochrany dat a pásové předpisy standardům EU. Další podmínkou je spolupráce v oblasti trestního stíhání.

Zdroj: Ria

Evropská komise navrhla zrušit víza pro Ukrajince. Evropská komise během pátek navrhla zrušení vízové povinnosti pro Ukrajince a Gruzínce. Obyvatelé Kosova by měli víza
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ