Střelci z Kalifornie pravděpodobně plánovali více útoků

07.12 2015|Aktuálně
Střelci z Kalifornie pravděpodobně plánovali více útoků

Američtí vyšetřovatelé jsou stále přesvědčeni, že střelci z Kalifornie plánovali více útoků. Důvodem jsou zásoby zbraní manželského páru. Pár měl velký arzenál poloautomatických pušek, stovky nábojů a trubkových bomb.

Úřady zkoumají další možné cíle útoku

Vyšetřovatelé se domnívají, že zbraně, které Tashfeen Malik a její manžel Syed Rizwan Farook nashromáždili, měly s velkou pravděpodobností sloužit k dalším teroristickým útokům. Zatím se však nenašly důkazy o dalších možných cílech," řekl vysoce postavený zdroj americké vlády agentuře Reuters.

Pár zaútočil při večírku na své spolupracovníky v San Bernardinu v Kalifornii. Ve středu na své kolegy zahájil palbu z útočných pušek a zabil přitom 14 lidí. Pár hodin po útoku byli střelci zabiti při přestřelce s policií.

Americké úřady se snaží zjistit, jesli Tashfeen Malik měla nějaké kontakty na islámské extremisty v Pákistánu a Saúdské Arábii, kde vyrůstala. Zatím se ovšem nenašel jasný důkaz, že by se žena radikalizovala v zámoří nebo že by radikalizovala svého manžela, ačkoliv se to stále aktivně vyšetřuje. Úřady střelbu zkoumají jako teroristický čin.

Vyšetřování se zaměřuje na ženu Tashfeen Malik

Malik byla odcizena příbuzným v Pákistánu a poté, co musela opustit rodinu, se její umírněný islám stále více radikalizoval v Saúdské Arábii, kde se přestěhovala jako batole. Do Pákistánu se vrátila v roce 2007, aby zde do roku 2012 studovala farmacii na Bahauddin Zakaria univerzitě v Multanu.

"Vyšetřávání probíhá i v Pákistánu a Saúdské Arábii. Myslíme si, že Malik má hodně co dočinění s procesem radikalizace svého manžela," řekl americký zástupce Michael McCaul. Vyšetřovatelé pátrají i potom, kde střelci vzali peníze na zbraně. "Zatím je nejasné, co dvojici spojovalo s islámským státem. Minimálně však to, že militantní skupina je inspirovala k útoku. Krátce před střelbou slibovala Malik příslušnost ke skupině na Facebooku.

Zdroj: Yahoo

Střelci z Kalifornie pravděpodobně plánovali více útoků. Američtí vyšetřovatelé jsou stále přesvědčeni, že střelci z Kalifornie plánovali více útoků
Zajímavosti a novinky

Téma: Terorismus
 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ