Britské bombardéry zahájily první údery na ISIS v Sýrii

03.12 2015|Aktuálně
Britské bombardéry zahájily první údery na ISIS v Sýrii

Několik hodin poté, co britský parlament hlasoval pro zaměření se na cíle islámského státu v Sýrii, provedly britské bombardéry první letecké útoky. Bombardéry Tornado vzlétly z letecké základny RAD Akrotiri na Kypru a po provedení útoku se vrátily zpět na základnu.

Útoky na ISIS

"Útoky byly provedeny na více místech než v Sýrii," řekl zdroj, který nechtěl být uveden a odmítl poskytnout další informace o cílech a počtech letadel s ohledem na národní bezpečnost. Svědek Reuters na Kypru však viděl čtyři bombardéry, které odlétají v párech z letecké základny v intervalu jedné hodiny. Všechny čtyři bombardéry se vrátily.

RAF Akrotiri

RAF Akrotiri je používána jako odpalovací rampa při útocích na cíle islámského státu v Iráku už skoro rok. Nyní britský parlament rozšířil její působnost na islámské cíle v Sýrii. Po více než 10 hodinách napjaté debaty hlasovali poslanci parlamentu souhlasně ve prospěch leteckých úderů v poměru 397 ku 223.

Premiér David Cameron uvedl, že zlikvidovat sídlo islámského státu ve městě Raqqa a jeho podnikání s ropou by mohly vysoce přesné, laserem naváděné střely Brimstone, připojené k bombardérům Tornado GR4. Rusko, Francie a Spojené státy již islamiský stát v Sýrii bombardují.

Zdroj: Yahoo

Britské bombardéry zahájily první údery na ISIS v Sýrii. Několik hodin poté, co britský parlament hlasoval pro zaměření se na cíle islámského státu v Sýrii,
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ