Ropa a krev - jak Erdogan a jeho rodina vydělává peníze s teroristy

27.11 2015|Aktuálně
Ropa a krev - jak Erdogan a jeho rodina vydělává peníze s teroristy

"To, co se stalo v úterý na syrské obloze, nejen že zrušilo ruskou ochotu k jednání s Tureckem o boji proti terorismu, ale naopak, ještě jednou to Rusko ujistilo, že samotná existence teroristů IS a nestabilní situace v Sýrii je pro turecké orgány a konkrétně pro rodinu tureckého prezidenta Erdogana velmi prospěšná," píše se na světových blozích.

"Syn tureckého prezidenta Erdogana Bilal je blízký přítel bojovníků ISIS, takže neváhal a prezentoval společné fotografie, na kterých byl v jejich přítomnosti velmi šťastný, k čemuž má nepochybně důvod. Bojovníci s IS jsou totiž jeho přímými partnery v oblasti výroby a dodávek ukradené syrské ropy, kterou nakupuje téměř zadarmo. Erdogan junior prodává pašovanou ropu po celém světě a v tomto obchodě jede opravdu ve velkém. Má dokonce pronajaté i své ropné tankery vybavené pro parkování a nakládání v přístavech na tureckém Ceyhanu a v libanonském Bejrútu.

Syn tureckého prezidenta


Minulý týden Rusko bombardovalo konvoj cisteren unesený teroristy, který mířil z oblasti těžby ropy k tureckým hranicím, kde zřejmě čekal na překládku vynalézavý Bilal Erdogan a jeho společnost BMZ Group, jejíž název je v nezákonném pašování ISIS zmiňován nejčastěji. To je podle Ruska pravděpodobný motiv, proč Turecko sestřelilo ruský bombardér Suchoj Su-24.

Erdoganovy nebezpečné hry s ISIS

Na světlo vychází stále více a více informací o tom, že islámský stát v Iráku a Sýrii, známý jako ISIS, IS nebo Daesh, je vydržován tureckým prezidentem, tureckým předsedou a jeho tureckými rozvědkami, včetně MIT (turecká verze CIA).

V říjnu 2014 prohlásil americký viceprezident Joe Biden na Harvardském shromáždění, že Erdoganův režim podpořil ISIS stovkami milionů dolarů a tisíce tunami zbraní. Biden se později z čistě taktických důvodů omluvil, protože USA potřebovala povolení používat tureckou leteckou
základnu Incirlik pro nálety v boji proti ISIS v Sýrii. Avšak podpora ISIS Erdoganem je mnohem, mnohem větší než tenkrát Biden naznačil.

Bojovníci ISIS byli cvičení USA, Izraelci a nyní se ukazuje, že v posledních třech letech i tureckými speciálními silami na tajné základně v provincii Konya uvnitř turecké hranice se Sýrii. Ale propojení s ISIS je mnohem hlubší. V době, kdy Washington, Saudská Arábie a dokonce i Katar přestali ISIS pomáhat, zůstává teroristická organizace překvapivě odolná. Je snad důvodem podpora Erdogana nebo jeho kolegy, premiéra Ahmeta Davuto, kteří spolu chtějí vytvořit neo-osmánskou říši?

Pěkný rodinný business

Hlavním zdrojem peněz ISIS je v těchto dnech prodej irácké ropy v oblasti ropných polí Mosul, kde se nyní nachází i jejich pevnost. Jak se zdá, Erdoganův syn v tom s ISIS spolupracuje. Bilal Erdogan vlastní nekolik námořních společností, které měly údajně podepsat smlouvy s evropskými provozními společnostmi pro přepravu ukradené irácké ropy do různých asijských zemí. Turecká vláda nakupuje ukradenou iráckou ropu, která se těží na ukradených ropných vrtech. Námořní společnosti Bilala Erdogana vlastní speciální přístaviště v Bejrutu a Ceyhan, které tuto ropu přepravují v japonských ropných tankerech.

Gürsel Tekin, místopředseda turecké republikánské lidové strany CHP, v nedávném mediálním rozhovoru prohlásil, že prezident Erdogan tvrdí, že podle mezinárodních dopravních úmluv neexistují žádné právní přestupky týkající se nedovolených činnosti jeho syna a že jeho syn pouze podniká se zapsanými japonskými společnostmi. Jak to ale je ve skutečnosti? Bilal Erdogan je až po krk ve spolupráci s teroristy, a to tak dlouho, jak jeho otec zastává prezidentský úřad. Tekin dodává, že Bilalova námořní společnost obchodující s ISIS je rodinný podnik a prezident Erdogan a jeho blízcí příbuzní mají ve společnosti BMZ podíly a zneužívají veřejné prostředky a berou si nezákonné půjčky od tureckých bank.

Kromě nelegálního a lukrativního obchodování s ropou Erdoganova syna je zde i jeho dcera Sumeyye Erdogan, která zřejmě provozuje tajný nemocniční tábor u syrských hranic, kde turecká armáda denně vozí desítky raněných bojovníků ISIS, ošetřují je a pak je posílají bojovat zpět do Sýrie. Informaci zveřejnila zdravotní sestra, která po náboru v tajné nemocnici pracovala, dokud nebylo objeveno, že je členkou islámské větve Alawite, stejně jako syrský prezident Bašár Asad, o jehož svržení Erdogan usiluje.

Turecký občan Ramazan Bagol, který byl tento měsíc unesen kurdskými lidovými obrannými jednotkami YPG, když se pokoušel připojit k ISIS z provincie Konya, řekl svému únosci, že byl poslán k ISIS sektou Ismailia, což je přísně turecká islámská sekta, která je spojena s prezidentem Erdoganem. Baol řekl, že sekta rekrutuje členy a poskytuje logistickou podporu radikální islamistické organizaci. Dodal, že poskytuje džihadistická školení ve čtvrtích Konya a posílá zde lidi trénovat se na přistoupení k ISIS gangům v Sýrii.

Podle francozského geopolitického analytika Thierryho Meyssana zorganizoval Recep Erdogan drancování Sýrie, zničil všechny továrny v Aleppo, ukradl ekonomický kapitál i obráběcí stroje. Podobně zorganizoval kráděž archeoologických pokladů a zřídil mezinárodní trh v Antiochii a za pomocí generála francouzské armády Benoita Puga, zorganizoval operace pod falešnou vlajkou za účelem vyprovokovat zahájení války Atlantickou alianci - chemické bombardování La Ghouta v Damašku, v srpnu 2013.

Meyssan tvrdí, že Erdoganova strategie byla původně tajně vyvinuta v koordinaci s bývalým francouzským ministrem zahraničí Alainem Juppe a Erdoganovým tehdejším ministrem zahraničí Ahmete Davutem v roce 2011 poté, co Juppe vzbudil v Erdoganovi myšlenku podpořit útok proti tradičním tureckým spojencům Sýrii, výměnou za slib, že Francie podpoří členství Turecka v EU. Francie později vycouvala a nechala Erdogana pokračovat v syrském krveprolití, přičemž zapojení ISIS mělo vycházet od Erdogana.

Generál John R- Allen, odpůrce Obamovy mírové strategie vůči Íránu, nyní americký diplomatický velvyslanec, který koordinuje koalici proti islamskému státu, překročil svou zplnomocněnou roli po schůzce s Edoganem a slíbil vytvořit devadesát mil širokou bezletovou zónu vedoucí přes syrské území podél celé hranice s Tureckem, která měly být údajně určena na pomoc syrským uprchlíkům prchajícím od své vlády, ale ve skutečnosti zde uplatňují Juppe-Wright plán. Turecký premiér Ahmet Davutoglu odhalil americkou podporu pro projekt na televizním kanálu Habera zahájením pumových náletů proti PKK.

Ve válce nejsou nikdy vítězové a Erdoganová válka proti Assadově Sýrii to přesně potvrzuje. Turecko i svět si zaslouží lepší život. Ahmet Davutoglu je slavný svými problémy se sousedy, problémovou zahraniční politikou i bláznivými ambicemi na neo-osmanskou říši, které sdílí s Erdoganem a jeho gangem," píše Zero Hedge.

Autorem článku je: Zerohedge.com

Ropa a krev - jak Erdogan a jeho rodina vydělává peníze s teroristy. Syn tureckého prezidenta Erdogana Bilal je blízký přítel bojovníků ISIS a obchodují spolu s kradenou ropou
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Marek|29.11 2015 22:24
No a jako obvykle jim to stejně projde. Všechno je to jedna pakáž
Odpovědět
 7 
Alois|29.11 2015 23:05
Myslím, že v tom není nemočený jen on. Čert ví, kdo všechno za tím stojí. Dneska už se nedá věřit nikomu
Odpovědět
 5