Turci sestřelili ruský bombardér Suchoj Su-24 v Sýrii

24.11 2015|Aktuálně
Turci sestřelili ruský bombardér Suchoj Su-24 v Sýrii

Turecko v úterý sestřelilo ruský bombardér Suchoj Su-24 v Sýrii u tureckých hranic. Podle Turecka byl letoun sestřelen poté, co narušil turecký vzdušný prostor a neuposlechl varování. Rusko pád bombardéru potvrdilo.

Sestřelený Suchoj Su-24

Ruský bombardér Suchoj Su-24 se zřítil na hranici se Sýrií, poblíž vesnice Jamadi v provincii Látakíja. Jeden ze dvou členů posádky ruského stíhacího bombardéru Suchoj Su-24, který byl sestřelen u turecko-syrské hranice, byl zabit. Když se snášel na padáku, rozstříleli ho členové syrské vzbouřenecké skupiny, uvedl její velitel podle AP.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov se ke sestřelení bojového letadla v Sýrii vyjádřil. Prohlásil, že je nejdříve potřeba počkat a zjistit přesnou příčinu havárie letadla. "Všechny detaily o pádu našeho stroje jsem ještě od ministerstva obrany neslyšel. Víme jistě, že letadlo bylo v syrském vzdušném prostoru nad územím Sýrie. Su-24 byl ve výšce 6000 metrů. Osud pilotů se upřesňuje," píše v prohlášení Peskov.Pád Su-24

Podle Ruska stíhačka havarovala v Sýrii, pět kilometrů od hranic s Tureckem. Ankara trvá na tom, že bombardér porušil vzdušný prostor země. Turci prohlásili, že i když použili stíhačky F-16, nakonec ruský Suchoj sestřelili raketami vypálenými ze země.

Není to poprvé, co Rusko narušilo letecký prostor Turecka

Během náletů v Sýrii Rusové narušili turecký vzdušný prostor několikrát. Nejzávažnější byl případ z 3. října, kdy ruská stíhačka pronikla nad Turecko u oblasti Yayladagi-Hatay. Vrátila se nad Sýrii, když k ní zamířily turecké stíhačky F-16. Rusko se omluvilo s tím, že šlo o omyl. Následně Rusové prohlásili, že za to mohlo špatné počasí. O pár dní později narušil vzdušný prostor Turků syrský mig a v půlce října došlo k sestřelení ruského bezpilotního letounů u turecko-syrských hranic.

Zdroj: KP

Turci sestřelili ruský bombardér Suchoj Su-24 v Sýrii. Turecko v úterý sestřelilo ruský bombardér Suchoj Su-24 v Sýrii u tureckých hranic. Podle Turecka byl letoun sestřelen
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ