Tři američtí novináři zemřeli během 24 hodin

04.03 2015|Aktuálně
Tři američtí novináři zemřeli během 24 hodin

Během jednoho týdne zemřeli tři přední američtí novináři a jeden je hospitalizován s vážnými zraněními. Svět spekuluje nad tím, proč zemřeli. Věděli snad něco, co se neměl nikdo dozvědět? Ruská SVR vydala zprávu, ve které tvrdí, že tito čtyři novináři měli přístup k archívu Kremlu s důkazy o útocích 11. září 2001.

Tři mrtví a jeden vážně zraněný

Minulý týden ve středu zemřel Bob Simon. Boba Simon byl mimořádně úspěšným korespondentem v CBS. Bob Simon zemřel ve středu ve věku 73 let při automobilové nehodě na Manhattanu. Věnoval se válečnému zpravodajství. Byl hlavním korespondentem na Středním východě. Působil také během prvních dnů války v Perském zálivu. Byl mučen iráckou armádou.

David Carr zemřel ve čtvrtek v noci ve věku 58 let. Zkolaboval v redakci New York Times. Mediální komentátor zemřel na komplikace rakoviny plic a srdečního onemocnění. Podle mluvčího patologa zemřel přirozenou smrtí. David Carr zemřel jen několik hodin po živém rozhovoru s Edwardem Snowdenem a novináři Glennem Greenwaldem a Laurou Poitra.Rozhovor se Snowdenem

Ve čtvrtek v Bostonu zemřel také 58-letý reportér Ned Colt. Příčinou jeho smrti byla mrtvice. Tématicky se Colt věnoval uprchlíkům, přírodním katastrofám, situaci v Jižní a Severní Korei a americké válce proti terorismu v Afghánistánu.

Posledním z novinářů je 66-letý Bob Hager, který byl ve čtvrtek hospitalizován s vážnými zraněními po autonehodě. Jeho auto se srazilo s protijedoucím autem, které přejelo středovou čáru.

Autor: Jil

Tři američtí novináři zemřeli během 24 hodin. Během jednoho týdne zemřeli tři přední američtí novináři a jeden je hospitalizován s vážnými zraněními. Svět spekuluje nad tím, proč zemřeli.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ