Maskovaná izraelská stíhačka zřejmě shodila na Jemen atomovou bombu

30.03 2015|Aktuálně
Maskovaná izraelská stíhačka zřejmě shodila na Jemen atomovou bombu

Před několika dny se na internetu objevilo video, které bylo podle všeho natočeno 20. května 2015. Zachycuje explozi, kterou podle analýz expertů na nukleární zbraně s velkou pravděpodobností způsobil výbuch neutronové bomby. Takovou bombu by však na Jemen mohl reálně shodit pouze Izrael, protože Saúdská Arábie ji vůbec nevlastní.
Video ke zhlédnutí zde:


Analýza videa je podle expertů následující:


A) V žádném případě nejde o konvenční leteckou 900 kilogramovou bombu, výbuch naznačuje něco mnohem většího.

B) V případě nenukleární konvenční bomby by mohlo jít zřejmě pouze o MOAB (Massive Ordnance Air Blast) s váhou přes 1800 kilogramů, což je bomba vyvinutá ve Spojených státech, která je považována za jednu z nejsilnějších nenukleárních bomb na světě. Jenže maximální nosnost letounu F-15 Eagle, které Saúdové mají k dispozici, je zhruba 900 kilogramů na jeden závěs, což dělá použití MOAB těmito letouny nemožné.

C) Podle záběrů by dost dobře mohlo jít o malou neutronovou bombu. Velikost výbuchu, barva, světelné efekty, doba trvání ohnivé koule, která se zastavila nad povrchem i poměrně velký hřib, který výbuch způsobil, tomu s velkou pravděpodobností nasvědčují. Elektronická součástka CCD (Carge-coupled devide, jednoduše řečeno čip), kterou obsahují běžně všechny videokamery či foťáky, během točení videa velmi pravděpodobně vydávala bílé záblesky, což způsobovala detekce neutronů uvolněných při výbuchu. Tento efekt lze pozorovat na videu jako malé bílé záblesky pixelů. Náhlý náraz velkého počtu neuronů do CCD způsobil přetížení obvodů této součástky, což způsobuje bílé záblesky.

Pokud je radiace příliš velká, spálí čip kompletně. Problémy s tímto efektem měly například kamery zavěšené na robotech, které Japonci posílali natáčet silně zamořená území po havárii jaderné elektrárny Fukušima. Poruchovost kamer zde byla obrovská, protože velmi často došlo v důsledku radiace ke spálení čipu.

D) Bombu s největší pravděpodobností shodila stíhačka F-16 izraelského letectva přemalovaná do barev saúdského letectva. Saúdové tyto letouny ve své výzbroji vůbec nemají. Fotografie i akustický záznam z videa podle expertů potvrzuje, že zvuk produkuje jednomotorová proudová stíhačka, s velmi pravděpodobně typu F-16. Používání izraelských letounů už v některých případech není Saúdskou Arábií vůbec zakrýváno, ale Saúdové tento fakt veřejně odmítají přiznat.

K situaci ani videu se stále nevyjádřila ani Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA). Ani Organizace spojených národů (OSN) prozatím možné použití jaderné bomby v Jemenu nekomentovala. Zřejmě proto, že se k incidentu nijak nevyjádřila žádná západní mocnost, ale ani Rusko nebo Čína. Pokud jsou odhady expertů správné, pak lze takovéto použití atomové zbraně podle mezinárodního práva považovat za válečný zločin.

E) Jde již o druhé použití atomové zbraně Saúdskou Arábií proti Jemenu, o kterém se ví
Analýzu videa, jejíž některé výsledky jste si právě pročetli, provedl mimo jiné Jeff Smith, nukleární fyzik a bývalý inspektor IAEA.

Zdroj: veteranstoday

Před několika dny se na internetu objevilo video, které bylo podle všeho natočeno 20. května 2015. Zachycuje explozi, kterou podle analýz expertů na nukleární zbraně ...
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ