Češi a Rusové jsou nejspokojenější turisté na světě

04.06 2016|Aktuálně
Češi a Rusové jsou nejspokojenější turisté na světě

Čeští turisté získali první místo v žebříčku nejspokojenějších turistů na světě. Hned na druhém místě se usadili Rusové. Výsledky zveřejnil oblíbený turistický portál GetYourGuide.com.

Pozitivní hodnocení měli většinou Evropané

Odborníci zkoumali shromážděné statistiky občanů padesáti zemí, kteří vycestovali do zahraničí, aby se podívali na tamní zajímavosti a turistické atrakce. Bylo zjištěno, že 92,3 % turistů z České republiky hodnotí svou cestu 4 nebo 5 hvězdičkami. Stejné hodnocení mělo 89,9 % Rusů. Za nimi následují Poláci s 89,5 %. Mezi další země, které hodnotily, patří například Malta, Rumunsko, Maďarsko, Rakousko, Norsko, Německo a Velká Británie.

Statistika


Nejvíce negativní hodnocení (1 až 2 hvězdičky) zanechali turisté z Jižní Koreje (18,5 %), Mexika (14,8 %) a Malajsie (14,6). Následovaly státy Kolumbií, Peru, Izraelem, Argentinou, Hongkongem a Čínou. Je zvláštní, že Evropané patřili jen mezi spokojené cestující.

Statistika 2Autor: Mak

Češi a Rusové jsou nejspokojenější turisté na světě. Čeští turisté získali první místo v žebříčku nejspokojenějších turistů na světě. Hned na druhém místě se usadili Rusové.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ