USA budou vyrábět zbraně Kalašnikov

22.01 2015|Zbraně
USA budou vyrábět zbraně Kalašnikov

Americká zbrojařská společnost našla způsob, jak obejít proti-ruské sankce, které zakazují dovoz útočné pušky Kalašnikov.

RWC musí kvůli sankcím vyrábět vlastní zbraně

Americká společnost Russian Weapon Company (RWC), zabývající se dovozem ruských zbraní Kalašnikov, má v úmyslu rozšířit svou výrobu o útočné pušky Kalašnikov. Jak uvádí CNN, výroba začne v druhém čtvrtletí roku 2015. Podle výkonného ředitele Thomase McCrossina jsou hlavním důvodem tohoto kroku americké sankce zakazující dovoz ruských zbraní do USA. Před zavedením sankcí se společnosti podařilo nashromáždit ve svých skladech velké rezervy ruských zbraní, ale ty nebudou stačit na dlouhou dobu, protože poptávka po produktech Kalašnikov v USA je stále vysoká.

Americká firma chce vyrábět zbraně s označením AK- 47 pod značkou Made in USA. Tyto licence zbraní jsou k dispozici v několika zemích. Jaký druh loveckých pušek se ve Spojených státech bude vyrábět McCrossin neupřesnil.

Smlouva mezi RWC a koncernem Kalašnikov

V lednu 2014 podepsal koncern Kalašnikov s RWC exkluzivní pětiletou smlouvu na dodání civilních střelných zbraní do USA a Kanady. V té době hodnotily obě strany potenciální hodnotu objemu vývozu zbraní na 80 – 200 tisíc kusů ročně. Součástí dohody byla propagace Kalašnikova ze strany RWC a také záruka na servis zbraní.

V polovině roku 2014 se americká společnost Itadesa obrátila na Rosoboroneksport s prosbou o organizaci výroby AK-102 ve Spojených státech. Díky tomu by zbraně mohly dostat razítko Made in USA a obejít tak účinek amerických sankcí. Objem původních licencí byl odhadnut na 90 tisíc kusů. Prosba společnosti Itadesa byla představenstvem koncernu Kalašnikov zamítnuta. Důvod nebyl udán.

Autor: Ala, CNN

USA budou vyrábět zbraně Kalašnikov. USA našly způsob, jak obejít ruské sankce a získat zbraně značky Kalašnikov. USA budou vyrábět vlastní zbraně Kalašnikov
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ