Severní Korea posiluje své jaderné kapacity

25.01 2015|Zbraně
Severní Korea posiluje své jaderné kapacity

Poslední fotky z amerických vojenských satelitů ukazují, že Severní Korea má v úmyslu posílit své jaderné kapacity. Satelitní snímky ukazují na přítomnost nové severokorejské ponorky, která je schopna odpalovat balistické rakety. Napsala to Debalina Ghoshal pro USNI News.

Severní Korea vyvíjí novou třídu ponorek Golf-II na základě návrhů ze sovětské éry. Ačkoliv tyto návrhy později překonaly modely z USA a Evropy a ve své podstatě jsou zastaralé, Severní Koreji jde hlavně o získání technologických poznatků, které by pomohly vyvinout plně funkční ponorky s balistickými střelami.
Zprávy potvrzují, že Pchjongjang již vyvíjí vertikální odpalovací systém pro balistické rakety v ponorkách. Původní severokorejské hlavice byly příliš velké a těžkopádné na to, aby se daly odstřelit v balistických raketách. V říjnu varoval Curis Scaparrotti, velitel amerických sil na Korejském poloostrově, že Severní Korea už přišla na to, jak svá zařízení miniaturizovat.

Autor: Olp, Business Insider

Severní Korea posiluje své jaderné kapacity. Poslední fotky z amerických vojenských satelitů ukazují, že Severní Korea má v úmyslu posílit své jaderné kapacity.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ