Kompaktní radar "Harmony" rozpozná nepřítele do 45 km

14.02 2015|Zbraně
Kompaktní radar "Harmony" rozpozná nepřítele do 45 km

V roce 2014 vytvořil koncern "Radio-elektronické technologie" ruského ministerstva obrany malé radary s názvem Harmony. Tyto malé radary jsou schopny odhalit nepřítele do vzdálenosti 45 kilometrů.

Testování radarů proběhlo na olympijských hrách

První radary Harmony byly testovány během zimních olympijských her v Soči. Nový radar dokáže odhalit různé letecké objekty a určit jejich státní příslušnost. Harmony může zaměřit i hůře rozpoznatelné letecké předměty, jako je rogalo, vrtulních vznášející se v horách.

Výhoady radaru Harmony

Hlavní předností tohoto radaru je jeho pohyblivost. Harmony se dokáže smontovat a demontovat během pěti minut. Tato technika je nepostradatelných zdrojem radarových informací pro lety do polí i na přistávacích plochách. Napájení je z nezávislého zdroje. Malé rozměry radaru Harmony umožní práci mimo dosah velkých radarů, zároveň to umožňuje jeho rychlé dodání. Radar je rozdělen na několik menších dílů, které dohromady váží méně než 30 kg.

Autor: Jil

Kompaktní radar Harmony rozpozná nepřítele do 45 km. V roce 2014 vytvořil koncern Radio-elektronické technologie ruského ministerstva obrany malé radary s názvem Harmony.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ