Číňané vyvinuli mikrovlnný paprsek "bolesti"

10.01 2015|Zbraně
Číňané vyvinuli mikrovlnný paprsek "bolesti"

Vojenská firma Poly Group z Číny představila prototyp nesmrtícího mikrovlnného paprsku, který by mohl být používán k rozptýlení davů při demonstracích a nepokojích.

Paprsek bolesti byl prezentován na výstavě Airshow China 2014

V rámci experimentu byl namontován na podvozek armádního vozu. Paprsek dosáhne až na vzdálenost 80 metrů, ale při dostatečném napájení může zasáhnout cíl do jednoho kilometru.

Mikrovlnné záření způsobuje silné zahřívání, který zasahuje hlavně epitelovou tkáň. V kůži je mnoho nervových zakončení, včetně termoreceptorů, takže se při zasažení paprskem dosatví pocity podobné jako při spálení, ovšem bez viditelného poškození kůže.

Paprsek bolesti je považován za nehumánní

Podobný systém s názvem Active Denial System byl vyvinut americkou firmou Raytheon v roce 2007, ale po testování v Afghánistánu byl vyřazen. Použití těchto zbraní považuje mnoho odborníků za nehumánní. Existuje řada obav z vedlejších účinků, zejména pak zvýšené riziko nádorů. Dalším problémem zbraně je, že nedokáže přesně zasáhnout cíl.

Autor: Jad

Číňané vyvinuli mikrovlnný paprsek bolesti . Vojenská firma Poly Group z Číny představila prototyp nesmrtícího mikrovlnného paprsku, který by mohl být používán k rozptýlení davů
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ