7 faktů o tom, jak nás výrobci balené vody podvádějí

20.10 2015|Zajímavosti
7 faktů o tom, jak nás výrobci balené vody podvádějí

Balená škoda škodí životnímu prostředí a ještě vše kolem ní není tak, jak výrobci tvrdí. Pojďte se s námi podívat na fakta, která vás možná překvapí.

1.

Jedna láhev 0,5 litru balené vody stojí zhruba 12 - 20 korun. Litr by vás tedy stál mezi 24 až 40 koruny. Pro srovnání, litr benzínu stojí kolem 35 korun. Jak si můžeme všimnout, balená voda je v některých případech dražší než benzín

2.

Z reklam se často dozvídáme, balená voda vám zaručí zhubnutí. Vztah mezi pitím balené vody a hubnutím je nesmyslný. Přebytečné tekutiny v těle sice rostou, ale tuk se kvůli nim nerozpouští. Pro oxidaci tuků potřebuje tělo malý nedostatek vody, nikoliv přebytek

3.

Před rokem 1990 se nápoje prodávaly ve skle. Po roce 1990 se objevily plastové obaly. Zajímavé je, že s boomem plastových lahví došlo i k boomu balených vod. Nemůžete přece prodávat jen obal, je třeba jej naplnit, že?


4

Zatímco voda z vodovodu je kontrolována třikrát denně, voda z láhve se kontroluje jednou za tři roky nebo před odchodem na trh či na základě stížnosti od spotřebitele.

5

Kritici označují lahve s vodou jako jeden z nejlepších marketingových triků naší doby. To, že se za pojmem "voda v lahvi" často skrývá extrémně předražená voda z vodovodu, ví málokdo. A také kvalita pramenité a minerální vody není o moc lepší než z vodovodu, naopak.

6

Výrobci nakupující surovou vodu používají stejný vodní kanál jako jde do našeho vodovodního potrubí. Nakupují 1000 litrů za 40 korun a prodávají ji za 5 až 20 korun za litr.

7

Vědci vypočítali, že celosvětově je pro výrobu plastových lahví zapotřebí 50 milionů barelů ropy za rok - to je přibližně spotřeba ropy v USA na dva a půl dne.

Autor: Liv

7 faktů o tom, jak nás výrobci balené vody podvádějí. Balená škoda škodí životnímu prostředí a ještě vše kolem ní není tak, jak výrobci tvrdí. Pojďte se s námi podívat na fakta
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ