Ordos
Čínská vláda se zároveň snaží o urychlení ekonomiky pomocí projektů v oblasti infrastruktury. K roční míře čínského HDP to přidá 1 až 1,5 %.
Ordos City
Město Ordos ve Vnitřním Mongolsku se začalo stavět v roce 2003. Navzdory tomu, že ve městě bydlí jen 17 % Mongolců, rozhodla se Čína postavit město v mongolském stylu.
Sídliště
Od roku 2010 bylo na ploše 355 kilometrů čtverečních postaveno město pro milion lidí. Nicméně, do roku 2013 se podařilo obsadit jen 2 % města.
Běžný provoz
Hlavní investor a developer nastolil v roce 2008 cenu bydlení na 10-11 tisíc USD za čtvrtletí. Dnes cena klesla 3 krát na 4-4,5 tisíc USD. Tak nebo tak, ceny jsou pro většinu obyvatel provincie nereálné, protože průměrný plat v oblasti je 400 až 500 USD.
Poloprázdná dálnice
Část prázdného města chce čínská vláda koupit pro vysloužilé vojáky. Mělo by tam žít 20 -25 tisíc veteránů.
Domy
Během 3 až 5 let provozu jsou všechny společnosti nuceny pokračovat ve ztrátách a pokračovat v opravách, úpravách chodníků, veřejného osvětlení a zajišťování bezpečnosti. Tyto náklady jsou 10 až 12 milionů USD měsíčně.
Divadlo
Projekt Ordos byl zahájen v regionu Kangbashi poté, co se zde našly velké zásoby uhlí a dalších nerostných surovin. Oblast byla rychle zastavěna kancelářskými budovami, administrativními centry, vládními budovami, muzei, kulturním objekty a sportovními zařízeními.
Jeden z obyvatel Ordosu
Problém je však v tom, že se jim oblast nedaří zalidnit. Se současným tempem by trvalo dalších 50 let, než by kapacitu města zaplnili. Paradoxem je, že Čína je přelidněna a tady vzniklo moderní město duchů, kde nikdo nechce bydlet.
Autor: jad
Ordos - největší město duchů, které čeká na své obyvatelé. Ve Vnitřním Mongolsku postavila město Ordos pro milion obyvatel, právem přezdívané jako město duchů. Město duchů Ordos je
Zajímavosti a novinky