Bájná Atlantida: 5 faktů o tajemném městě Shi Cheng na dně čínského jezera Qiandao

02.04 2020|Zajímavosti
Bájná Atlantida: 5 faktů o tajemném městě Shi Cheng na dně čínského jezera Qiandao

Bájná Atlantida jak ji známe, je mýtus o bájném ostrovním státu, který byl zničen obrovskou přírodní katastrofou. Bájná Atlantida Shi Cheng v Číně má sice trochu jinou historii, ale i přesto je fascinující.

1. Čínská Atlantida se nachází na dně jezera Qiandao. Ztracené starobylé město Shi Cheng, někdy i Lion City, je na dně jezera pohřbeno pouhých 53 let, ale jeho vznik se datuje do roku 25 až 200 našeho letopočtu.

Zachovalá budova


2. První podvodní průzkum města Shi Cheng se uskutečnil v roce 2001, kdy byly objevy trosky asi 265 oblouků. Následně potápěči objevili město Shi Cheng, přezdívané kvůli své polohy u Lví hory jako Lion City, o velikosti asi 62 fotbalových hřišť. V současné době plánují potápěči provádět na místě potápěčské exkurze pro turisty.
Ornamenty


3. Bájná čínská "Atlantida" byla postavena v letech 25 - 200 našeho letopočtů. Město Shi Cheng se nachází v hloubce 26 až 40 metrů pod hladinou.

Bizarní rytiny


4. Město Shi Cheng bylo tvořeno pěti bránami s věžemi. Než bylo pohřbeno pod vodu, bylo jich šest. Během ponoru se ukázalo, že se dochovaly i dřevěné trámy staveb a schodiště.

Dřevěná lavička


5. Město kdysi sloužilo jako politické a ekonomické centrum pro východní Čínu, ale poté, co čínské orgány postavily kvůli vodní elektrárně v roce 1959 umělé jezero Qiandao, město už nikdo více neviděl.

Jezero QiandaoAutor: Jad

Bájná Atlantida: 5 faktů o tajemném městě Shi Cheng na dně čínského jezera Qiandao. Bájná Atlantida v Číně - Město Shi Cheng pod hladinou jezera Qiandao
Zajímavosti a novinky

 561 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Jarka|07.02 2020 03:12
Super! :-
Odpovědět
 1