10 děsivých skutečných příběhů, které si zaslouží hororovou adaptaci

20.03 2019|Zajímavosti
10 děsivých skutečných příběhů, které si zaslouží hororovou adaptaci

Dnes pro vás máme některé z nejnechutnějších vrahů a nejděsivějších příběhů, které jste kdy v kině mohli vidět, a které byly inspirovány skutečnými příběhy.

Ed Gein byl zdrojem inspirace pro Alfreda Hitchcocka ve filmu Psycho nebo ve filmu Texaský masakr motorovou pilou. Tajemný sériový vrah nazývaný Monstrum z Florencie byl základem postavu Hannibala Lectera v Mlčení jehňátek. Svět je plný záhad, vražd a hluboce znepokojujících pravdivých příběhů. Takže teď, když je Halloween skoro za rohem, jsme si pro vás připravili 10 pravdivých příběhů, které jsou ideální pro hororovou adaptaci. Je pravda, že některé z nich se už staly námětem nízkorozpočtových filmů, ale myslíme si, že by si zasloužily mnohem víc.

1. H.H. Holmes

Herman Webster Mudgett, známý spíše jako Dr. Henry Howard Holmes, je pokládán za prvního amerického sériového vraha. Počet jeho obětí je podle oficiální verze kolem 27, avšak on sám přiznal 200 obětí. Je něco takového možné? Odpověď je jednoduchá. Holmes provozoval v roce 1890 hotel v rušné části Chicaga. Hotel navrhl tak, aby byl perfektní pro zabíjení. Později se hotel nazýval také "vražedným zámkem".

Místnosti vražedného zámku byly navrženy jako bludiště, často neměly ani okno, takže utéct z nich bylo prakticky nemožné. Nikdo kromě Holmese neznal přesné rozložení místností a chodeb, takže zde mohl spokojeně strojit pasti na své oběti. Mezi nejpodivnější atributy tohoto strašidelného hotelu patří dveře možné otevřít jen zvenčí, vchody, které se otvírají do cihlových zdí, trezor dostatečně velký, aby vevnitř mohl dusit oběti a klouzačka z horních pater rovnou do sklepa, kde byly uloženy dvě masivní pece a velké zásoby kyseliny.

2. Winchester House

Jednou z nejpodivnějších staveb ve Spojených státech je domov Sarah Winchester. Vdova po pistolovém magnátovi Williamovi Winchesterovi věřila na duchy a byla přesvědčena, že duchové obětí, které zabily zbraně vyrobené jejím manželem, se ji přijdou pomstít. Aby se ochránila, vybudovala v severní Kalifornii sídlo, jehož výstavba trvala nekonečných 36 let.

Říká se, že věřila, že když dům udržovala v pohybu, odrazovala duchy, aby jí ublížili. Stavba ovšem byla v nejlepším případě nesmyslná. Jsou tam okna, která vedou do jiných částí domu, dveře a schodiště, které pro změnu nikam nevedou. Stavba domu stála odhadem 75 milionů USD. Od roku 1923, pět měsíců poté, co tam Sarah Wincesterová zemřela na srdeční selhání, se dům stal turistickou atrakcí.

3. Elisa Lam

Nevysvětlené úmrtí Elisy Lam také vzbuzuje spoustu otázek. Na začátku roku 2013 byla 21-letá studentka Elisa Lam prohlášená za nezvěstnou. Její tělo později objevil pracovník údržby v jedné ze střešní nádrži na vodu v losangelském hotelu Cecil poté, co si hoteloví hosté stěžovali na podivnou příchuť vody. Policie později našla následující záznam videokamery z výtahu, ve kterém před svou smrtí Elisa Lam byla. Mějte na paměti, že při pitvě nebyla nalezena žádná stopa po alkoholu ani drogách. Dívka neměla žádnou zkušenost s těmito látkami.

Velmi zajímavé je, že Cecil Hotel má poměrně temnou historii. Během jeho existence v něm působili dva sérioví vrazi Richard Ramirez a Jack Unterwefer, došlo k mnoha vraždám i sebevraždám. Sériový vraz Richard Ramirez v hotelu zabil 13 žen. Jack Unterweger během svého pobytu v hotelu zabil tři prostitutky. V 50. a 60. letech z hotelových oken vyskočilo mnoho sebevrahů. Elisa Lam je tak dalším temným přírůstkem v hotelové historii.
4. The Silent Twins

June a Jennifer Gibbons byla britská dívčí dvojčata, jejichž pouto se stalo něčím nebezpečným. Jako děti dívky hovořily svým vlastním jazykem a zřídka kdy mluvily s někým jiným. Avšak jejich láska byla mnohdy kyselá, obzvláště při jednom pokusu, kdy se vzájemně chtěly zavraždit. Když pak dívky vyrostly, staly se z nich zlodějky a žhářky a byly označeny za psychopatky.

Když jim bylo 14 let, byly zavřeny do Broadmoorské nemocnice pro duševně choré zločince. Když s nimi později dělala rozhovor novinářka Marjorie Wallace, zaujalo ji jejich značné sebevědomí. Dívky se přiznaly, že nikdy nemohou žít jedna bez druhé. "Zemřu," řekl Marjorii Jennifer. Když byly dívky přesunuty na oddělení s nižší bezpečnostní kontrolou, které jim poskytlo větší volnost, Jennifer zemřela. I když se říkalo, že zemřela na srdeční slabost, je to přinejmenším bizarní náhoda.

5. Smrt v Dyatlově průsmyku

V ruském Uralu exsistuje oblast, kde jsou podmínky tak drsné, že horu v její blízkosti pojmenovali Mrtvá hora kvůli nedostatku divoké zvěře v okolí. Jednoho by zajímalo, proč by někdo chtěl lyžovat na takovém místě. Ale skupina devíti lyžařských turistů si s tím hlavu v únoru 1959 nelámala. Bohužel, asi měla, protože už se nikdy nevrátila.

Pátrací skupina objevila pouze stan rozřezaný zevnitř na dva kusy a všechny věci skupiny, včetně jejich boty. Pátrací skupina se vydala do lesa po bosých stopách a brzy našli umrznutých pět ze ztracených lyžařů pouze ve spodním prádle. Zbytek lyžařů byl nalezen o 2 měsíce později, ale na rozdíl od svých přátel, kteří pravděpodobně zemřeli na podchlazení, tato čtveřice měla podivná smrtelná zranění, která zahrnovala traumata lebky, zlomeniny hrudníku, přelámané kosti a u jedné z obětí chybějící jazyk. Odborníci tvrdí, že takovéto devastující poranění obvykle vzniká při autonehodě při vysoké rychlosti.

Podle úřední zprávy tehdejších sovětských vyšetřovatelů způsobila smrt turistů blíže neurčená přírodní pohroma. Veřejnost ovšem tehdejší vysvětlení neuspokojilo, tím spíš, že úřady oblast tragédie na tři roky uzavřely.6. Zmizení Belle Elmore

Belle Elmore byl pseudonym začínající operní pěvkyně Cory Crippen, nešťastné manželky homeopatického doktora Hawleyho Crippena. Je smutné, že své největší slávy nedosáhla na jevišti, ale posmrtně, kvůli bizarním okolnostem její smrti. Crippenovi se dost hádali, často i veřejně. Jednou, po divoké hádce na večírku 31. ledna 1910, Cora Crippen zmizela. Její manžel trval na tom, že Cora odešla do Kalifornie.

Ale její kamarádka, Kate Williams upozornila Scotland Yard, že se jí na tom něco nezdá. Když Dr. Crippen začal randit se svou hezkou sekretářkou Ethel Neave a ona začala nosit Cořiny šperky a kožichy, podezření začalo sílit. Když Scotlend Yard přišel ke Crippenům domů, Dr. Crippen už byl pryč. Policisté objevili ve sklepě roztrhané tělo paní Crippen. To, co přišlo potom, bylo nečekané. Dr. Crippena našli převlečeného za sekretářku Ethel na lodi směrem do Kanady.

7. Doodler

Jednalo se o zdánlivě všední jméno přidělené nikdy nechycenému sériovému vrahovi, který terorizoval homosexuální komunitu v San Franciscu v roce 1970. Doodler, nebo taky Černý Doodler, měl podle spisů zavraždit 14 mužů a další 3 napadnout. Své jméno dostal podle svého podivného modus operandi, který začínal v baru, kde kreslil portréty, aby prolomil ledy.

Flirtování v gay baru však většinou skončilo strašlivým vražedným řáděním, které vždy vyústilo ve znetvoření obětí. Otázkou zůstává, proč nechal Doodler přeživší svědky na živu? Všechny jeho oběti byly gayové a většina z nich tátové od rodin nebo prominentní osobnosti. Kdyby vypovídali, znamenalo by to, že by byla ohrožena jejich pověst, rodina i kariéra. Identita Doodlera tak zůstala dodnes skrytá.

8. Sebevraždy psů na mostě Overtoun

Most Overtoun ve skotském Dumbartonu byl popisován jako malebné místo s výhledem na přijíždějící lodě a bohaté lesy. Zároveň je to však místo, které si sebou nese temné dědictví v podobě psích sebevražd.

Za posledních padesát let zde skočilo z most, bez jakéhokoliv varování 50 psů, kteří následně zemřeli. Většina z těchto sebevražedných skoků se stala ze stejné části mostu. Dokonce i zcela cizí psi zde spáchali sebevraždu. Většinou se jednalo o labradory, kolie retrívry. Někteří tvrdí, že je most strašidelným katalyzátorem, který podnítil místního muže v roce 1994 vyhodit své dítě do řeky s tím, že je to antikrist.

9. Kdo položil Bellu ve Wych Elm

Záhadná vražda, která sloužila jako strašidelný příběh pro budoucí generace obyvatel anglického Hagley, začala 18. dubna v roce 1943, kdy se čtyři kluci vplížili na soukromý pozemek, aby něco ulovili. Při procházce lesem narazili na lidskou kostru namačkanou v kmenu stromu. Navzdory strachu z odplaty za jejich pytláctví zavolali policii. Žena nalezena ve Wych Elm byla veřejností nazývána jako Belladonna nebo Bella. Její tělo bylo nalezeno bez ruky.

Policie byla přesvědčena, že Bella byla zabita před 18 měsíci, v říjnu 1941 a do stromu byla umístěna před posmrtnou ztuhlostí. Takto zaklíněná ve stromě se udusila k smrti. V té době řádila druhá světová válka, tak bylo na vyřešení záhadné vraždy jen málo času. Ale na Bellu se ani tak nezapomnělo. V roce 1944 se v Birminghamu objevily grafity s nápisem "Kdo dal Bellu do Wych Elm". Podobné grafity se nadále zobrazovaly na různých místech, včetně na obelisku na Wychburry Hill. Kde je umístěna její kostra, nikdo neví.

10. Nejstrašidelnější dům v Americe

Tento dům byl jednou z inspirací pro serii American Horror Story. Dům se nacházel na Ride Avenue 1129 v Pittsburghu, v Pensilvanii. Temná historie rozlehlého zámku začala s příchodem Charlese Wrighta Congeliera, jeho manželky Lydy a jejich služky Essie. Manželé Congelierovi byli rozvedeni v zimě roku 1871 poté, co Lyda přistihla Charlese a Essie in flagranti. V záchvatu vzteku je ubodala a uřezala jim hlavy. To však byl jen začátek hrůzné historie domu.

V roce 1900 se tam přestěhoval Dr. Adolph C. Brunrichter, který v domě způsobil výbuch, který vysklil všechna okna, a tím do domu přivedl policii. Díky jeho experimentu policie odhalila jeho ďábelské experimenty, při kterých se pokoušel znovu oživit hlavy mrtvých mladých žen. Dům byl zničen v roce 1927, během průmyslové havárie, kdy výbuch plynu rozbil část Pittsburghu na padrť.

Autor: Liv

Strašlivé hororové příběhy podle skutečných událostí. 10 následujících strašidelných příběhů by si rozhodně zasloužilo hororovou adaptaci. Hororové události
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Incognito|08.10 2016 14:51
Richard Ramirez nezabil 13 žen v Cecil Hotel. Zabil sice 13 lidí, ale ne v hotelu a ne jenom ženy.
 
Odpovědět
 6