Vědci objevili 7 tajemství přitažlivosti

22.12 2016|Věda
Vědci objevili 7 tajemství přitažlivosti

Nikdo si nepřeje, aby se zamiloval do toho, kdo jej nechce. Naštěstí je už věděcky prokázáno, jak se zalíbit svému vyvolenému či vyvolené.

1. Nosíte červenou

Studie, které se zúčastnili zástupci z Velké Británie, Číny, Německa a USA ukázala, že ženy jsou nejvíce přitahovány k mužům, kteří na sobě mají červený oděv. Tato barva je již dlouho známkou vysokého statusu. A ano, když ženy nosí červenou, funguje to taky.

2. Máte ten správný výraz obličeje

V roce 2011 provedli vědci experiment: Tisícům lidí byly zobrazeny fotografie opačného pohlaví a jejich úkolem bylo ohodnotit jejich atraktivitu. Bylo zjištěno, že muži pokládají za nejatraktivnější ty ženy, které vypadají šťastné a za nejméně atraktivní ty, které se tváří hrdě. U žen je to naopak. Nejraději si vybírají hrdé muže. Poměrně atraktivní byli i ti, v jejichž tváři se odrážela skromnost. Muži se šťastným výrazem však pro ženy nebyli příliš atraktivní.

3. Hodně gestikulujete

Vědci provedli studii, která analyzovala 144 videí z tzv. "rychlého randění" a poté zhodnotili celkem 3000 účastníků. Lidé, kteří často měnili pozici a aktivně gestikulovali, byli téměř dvakrát atraktivnější než ti, kteří se chovali škrobeně. Fotografie lidí v "otevřené poloze" - s rozpřaženými rukama a nohama byly mnohem lépe ceněny než obrazy lidí ve statické poloze.

4. Díváte se jeden druhému do očí po dobu 2 minut

Dlouhý pohled z očí do očí ve vás může probudit vášen jen na pár minut. Psycholožka Joanne Kellerman z Univerzity v Massachusetts provedla studii, ve kterých nechala 36 párů, kteří se mezi sebou neznali, aby se navzájem dívali do očí po dobu 2 minut.

Subjekty hlásily, že během hlubokého pohledu cítili k partnerovi hluboké sympatie a náklonnost. Vědci došli k závěru, že prodloužený oční kontakt pomáhá navazovat vztahy a může dokonce probudit lásku, kterou jsme předtím nikdy neviděli.

5. Reakce na partnera

Psycholog John Gottman poté, co pozoroval manželské páry, dokázal s téměř 100 % šancí předpovědět jejich rozvod nebo dlouhotrvající manželství. Gottman zkoumal vztahy přes 40 let a podle něj je hlavním tajemstvím jsou partnerovy reakce na partnera.

Pokud jeden z partnerů něco řekne a druhý na to reaguje znuděným "hmmm", hlavně mě neobtěžuj, není to pro budoucnost dobré. Pokud partner druhému věnuje plnou pozornost i odpověď, hned je na tom společná budoucnost lépe. Silné páry reagovaly plnou odpovědí v 87 % případech. Páry, které upřednostňovaly reakci typu "hmm", se ve většině případech do několika let rozvedly.

6. Máte psa

V tomto experimentu si stovky izraelských žen měly přečíst krátké popisy mužů. Hrdinové příběhů, kteří měli psa, byli ženami posuzování jako mnohem vhodnější partneři pro dlouhodobý vztah než ti, kteří psa neměli. Vědci se domnívají, že přítomnost psa ukáže na to, zda jste schopni se starat a převzít odpovědnost, což je v manželství nutnou kvalitou.

7. Myslíte na životní prostředí

Vážný vztah k životnímu prostředí nejen, že napomáhá zachránit planetu, ale také k romantickému vztahu. Výzkum Loyola University zjistil, že muži i ženy dávají přednost dlouhodobým vztahům s těmi, kteří nakupují "eco-friendly" výrobky. Ti, kteřísi rádi nakupují drahé a luxusní věci, jsou podle dotazovaných vhodní pouze ke krátkodobému románu.

Autor: Liv

Vědci objevili 7 tajemství přitažlivosti. Jak zaujmout svého vyvoleného nebo vyvolenou vám poradí 7 vědeckých zjištění o přitažlivosti. Partnerská přitažlivost je
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Maru|02.02 2017 20:09
Přitažlivost je přitažlivost. Buď je nebo není.
Odpovědět
 2