Vědci našli jezero pod hladinou moře - nikdo se z něj nevrátí živý!

28.10 2016|Věda
Vědci našli jezero pod hladinou moře - nikdo se z něj nevrátí živý!

Vědci objevili v Mexickém zálivu "jezero smrti." Každý, kdo do tajemného jezera na dně moře vstoupí, zemře strašlivou smrtí. Erik Cordes, profesor biologie na Temple University provedl v jezeře výzkum a svá zjištění popsal v časopise Oceanography.

Funkční jezero na dně oceánu

"Jezero je jednou z nejúžasnějších věcí, kterou jsme v hlubokém moři kdy našli. Je to neuvěřitelné, sestoupit na dno oceánu a dívat se na funkční jezero nebo tekoucí řeku. Připadáte si, jako byste nebyli na tomto světě," řekl Cordes.Podmořské jezero v Mexickém zálivu

Jezero smrti skoro nikdo nepřežije

Voda v mořském jezeře je asi 5 krát slanější, než voda, která jej obklopuje. Zároveň obsahuje vysoce toxickou koncentraci metanu a sirovodíku, která se nemůže smísit s okolním mořem. Pro zvířata, ale klidně i lidi, kteří do jezera vplují, může být tato koncentrace smrtelná. V jezeře žijí pouze bakterie, trubkovití červi a krevety.

Pro vědce je toto jezero ideálním "hřištěm" pro jejich výzkumy. Mohou zkoumat, jak některé organismy mohou přežít v tak extrémním prostředí. "Existuje mnoho lidí, kteří hledají tato extrémní místa na Zemi, aby je mohli zkoumat jako model proto, co bychom mohli objevit, až poletíme na jiné planety," řekl Cordes.

Autor: Ily

Podmořské jezero smrti v Mexickém zálivu je neuvěřitelný objev. V jezeře na dně oceánu nepřežije skoro nikdo. Jediný, kdo v jezeře pod mořem žije, jsou bakterie
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ