Facebook: Rozšířená realita nahradí Smartphone do 5 let

25.04 2017|Technika
Facebook: Rozšířená realita nahradí Smartphone do 5 let

Na vývojářské konferenci Facebooku v průběhu minulého týdne společnost předpověděla, že brýle s rozšířenou realitou nahradí v blízké budoucnosti smartphony. Rozšířená realita je jedna z futuristických technologií, na které pracuje i samotný Facebook.

Novinky na Facebooku

Zatímco většina oznámení na vývojářské konferenci patřila vývojářům, pár z nich bylo určeno i pro jeho více než 90 milionů spotřebitelů. Jedno z nejzajímavějších oznámení se týkalo tajného projektu Facebooku s názvem Building 8 (B8). Divize v současné době pracuje na přísně tajném počítačové rozhraní mozku (BCI), podobně jako Elon Musk se svým Neuralinkem. BCI však není jedinou budoucí technologií, na které Facebook v současné době pracuje.

Podle Michaela Abrashe, vedoucího vědeckého pracovníka Facebookového týmu Oculus pracuje společnost ještě na výzkumu brýlí s rozšířenou realitou, které by mohly nahradit smartphony a každodenní práci s počítačem v příštích pěti letech.

Brýle s rozšířenou realitou

Rozhodně to není žádná nereální exotická předpověď. Abrash vysvětlil, že navzdory všemu stávajícímu humbuku kolem rozšířené reality, ještě technologie nedosáhla svého určujícího momentu. "Během pěti let budeme opravdu na začátku nové éry, kdy uvedeme brýle s rozšířenou realitou na trh," řekl Abrash.

"Plošné rozšíření brýlí s rozšířenou realitou by pak ještě trvalo několik let, od nynějška tak 20 nebo 30 let. Já předpovídám, že místo elegantních smartphonů budeme nosit stylové brýle. Tyto brýle nám nabídnou virtuální realitu a všechno mezi tím a my je budeme používat po celý den," předpovídá Abrash.

Podle týmu Oculus by brýle s rozšířenou realitou byly schopny dát člověku více než jen rozšířenou realitu. Mohly by například posílit paměť nositele, poskytnout mu okamžitý překlad do cizího jazyka nebo znakové řeči nebo izolovat rušivé zvuky či hluk.

Facebook není jediná společnost, která investovala do rozšířené reality. O rozšířenou realitu se zajímá také CEO Apple Tim Cook. Při zapojení tolika technologických velikánu se pět let opravdu jeví jako naprosto realistická časová osa pro spuštění této technologie.

Autor: Liv

Facebook: Rozšířená realita nahradí Smartphone do 5 let. Facebook pracuje na vývoji brýlí s rozšířenou realitou. Rozšířená realita by měla nahradit smartphony
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ