Povstání strojů: Jak bude země vypadat po vítězství robotů nad lidmi?

07.04 2018|Technika
Povstání strojů: Jak bude země vypadat po vítězství robotů nad lidmi?

Jak bude země vypadat, pokud ve válce lidí se stroji vyhrají roboti? Na YouTube získává na popularitě video, ve kterém planetu zaplavili čtyřnozí SpotMini. Čelit těmto robotům může pouze příroda, která na ně zaútočí hurikánem.

YouTube kanál NIXOLAS zveřejnil video, ve kterém se pokusil předpovědět vzdálenou budoucnost. Tvůrci videa navrhují, jak bude vypadat svět po válce mezi lidstvem a roboty, v níž vyhraje umělá inteligence. Ve videu je ukázán svět plný robotů SpotMini. Země je jako bezduchá poušť. Technice Boston Dynamics vzdoruje pouze příroda, která zničí část robotů hurikánem.

Válka bude, ale později

„360tv.ru“ diskutovalo o možnosti vzpoury robotů s odborníkem na počítačové technologie Sergeem Korogodem. Podle něj je válka mezi umělou inteligencí a lidmi teoreticky možná, ale ne v blízké budoucnosti. V této fázi vývoje technologií roboti ještě nemají sebevědomí. Aby se roboti dostali mimo kontrolu lidí, musí mít sebevědomí, ale prozatím ho nemají. Takže je příliš brzy na to, abychom mluvili o strašácích, které nám slibují spisovatelé sci–fi,“ říká Korogod

Nicméně pokud, i přesto budeme předpokládat možnost takové války v budoucnu, pak lidé podle Korogoda nemají prakticky žádnou šanci. Roboti člověka ve válce velmi rychle překonají. „Výsledek takové války nelze předvídat, ale v bojovém konfliktu budou roboti pro člověka představovat vážné nebezpečí,“ řekl Korogod.
Kdo jsou SpotMini a proč zachvátili svět?

Společnost Boston Dynamics již po mnoho let vyvíjí roboty. Jedni z nejznámějších a nejzajímavějších se stali čtyřnozí Spot. Později se objevila menší verze těchto robotů – SpotMini.

Tito malincí roboty, připomínající psa. Byli vybaveni další končetinou – ručním manipulátorem, kterým robot může chytat předměty. Nejnovější verze SpotMini, která byla představena v listopadu roku 2017, vypadá ještě mobilněji a rafinovaněji. Robot se obratně pohybuje na svých čtyřech nohách.

Robot váží 25 kg, s ručním manipulátorem o něco více – asi 30 kg. SpotMini je plně elektrický a na jedno nabití baterie může pracovat až 90 minut. Robot je dostatečně tichý. Zvláštní senzory v končetinách mu umožňují se efektivně pohybovat po místnosti a ruka může provádět různé činnosti – například přinést majiteli pivo nebo vyhodit láhev do koše. Také umí legračně uklouznout na banánové slupce.

Povstání strojů: Jak bude země vypadat po vítězství robotů nad lidmi? Proti robotům bude schopna bojovat pouze příroda. Lidé prakticky nemají šanci
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ