10 aktivit na Facebooku, které nastartují vaše podnikání

11.04 2018|Technika
10 aktivit na Facebooku, které nastartují vaše podnikání

Na fenomén jménem Facebook existují různé názory, jisté však je, že opomenout možnosti, které nabízí v oblasti marketingu a dalších činností souvisejících s podnikáním, by bylo vrcholně nerozumné. Více než 2 miliardy uživatelů jsou silou, kterou je nutno brát v potaz a žádná jiná sociální síť se těmto číslům ani nepřibližuje.

Facebook se tak může stát velmi cenným doplňkem webových stránek vaší firmy, neocenitelným marketingovým nástrojem, prostředkem ke komunikaci se zákazníky či zdrojem zpětných linků. Ani Facebook ale není zázračný prostředek a úspěch nepřichází sám a automaticky, je třeba mu vyjít vstříc. Jak funguje marketing na Facebooku a jak vám v podnikání opravdu pomůže?

Bez obsahu to nepůjde

Základním cílem a motivací pro tvorbu facebookové stránky je vždy snaha o vytvoření vztahu daného brandu a potenciálními zákazníky, který ideálně časem přeroste ve skutečný vztah zákazníka a prodejce. Právě proto musíte publikovat kvalitní, originální obsah s velkou přidanou hodnotou.

Bez obsahu to nepůjde


Multimédia především

Originální obrázky, profesionální fotografie, zábavná nebo zajímavá videa – multimédia jsou obecně mnohem chytlavější než prostý text a tím pádem přitáhnou více návštěvníků. Statistiky jsou nekompromisní, multimédia znamenají více lajků i sdílení příspěvku. Multimédia navíc představují nejlepší cestu k předání konkrétních informací zákazníkům.

Multimedia především


Chléb a hry

Soutěže s možností vyhrát zajímavé ceny milují všichni, tak proč to nevyužít. Facebookové soutěže jsou další skvělou cestou, jak přivést další návštěvníky, poučit je o vašem podnikání a přesvědčit je o jeho kvalitách. Vaše firma bude známější, a konverze některých fanoušků na zákazníky na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Poznejte své fanoušky

Díky Facebooku a jeho možnostem budete mít možnost se lépe seznámit s cílovou skupinou svých fanoušků. Komunikujte s nimi, pořádejte ankety, průzkumy… Poznejte je a lépe pochopte, co chtějí a po čem touží.

Poznejte své fanoušky


Miřte přesně!

Facebook nemá otevírací hodiny a překypuje aktivitou ve dne v noci. To ale neznamená, že právě skupina vašich fanoušků bude aktivní kdykoliv vy publikujete příspěvek. Plánujte proto zveřejnění vašich příspěvků na dobu, kdy je vaše cílová skupina nejaktivnější.

Miřte přesně


Nechte si od zákazníků poradit, akceptujte kritiku

Komunikujte se zákazníky jako rovný s rovným, odpovídejte na otázky a přijímejte kritiku. Neuchylujte se k mazání kritických příspěvků, berte je naopak jako cennou zpětnou vazbu a využijte kolektivního hlasu vašich fanoušků ke zlepšení vašich služeb.

Propojte Facebook se svými dalšími aktivitami

Chápejte Facebook jako integrální součást vašeho podnikání a dbejte na to, aby byla propojena s vašimi webovými stránkami i dalšími kanály, skrze které komunikujete se zájemci o vaši značku. Poskytujte aktuální a užitečné informace.

Propojte Facebook se svými dalšími aktivitami


Lehčí tón, snazší komunikace

Využijte odlehčenější atmosféry na Facebooku a komunikujte s fanoušky v přátelském tónu, díky kterému si s nimi vytvoříte vztah rychleji a lépe než v případě strohého a komisního stylu oficiální webové stránky.

Slušnost za všech okolností

Odlehčená komunikace zmíněná v předchozím bodu by však nikdy neměla znamenat neslušnost, nevkusnost nebo dokonce vulgaritu. Vždy a za všech okolností buďte slušní, z dlouhodobého hlediska z toho budete profitovat.

Spolupracujte s autoritami

Oslovte majitele významných facebookových profilů relevantních pro váš obor a zkuste s nimi navázat spolupráci, ta může pomoci vám i druhé straně. Oslovíte tak další fanoušky, ze kterých se v budoucnu mohou stát zákazníci.

Spolupracujte s autoritamiČlánek pro Vás zpracovala společnost – MEDIAUNIT.cz – specialisté v oboru online marketingu.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

10 aktivit na Facebooku, které nastartují vaše podnikání. Na fenomén jménem Facebook existují různé názory, jisté však je, že opomenout možnosti, které nabízí v oblasti marketingu
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ