Jak odhalit skryté vady smartphonu?

19.05 2018|Technika
Jak odhalit skryté vady smartphonu?

TestM je jednoduchý způsob, jak zjistit, zda váš smartphone funguje. V následujících řádcích si vysvětlíme, co to TestM je a jak funguje.

Co je to TestM a proč je potřebný?

TestM – aplikace pro zařízení iOS a Android, která pomáhá identifikovat problémy ve fungování smartphonu. Program obsahuje dvacet testů, které ověřují správnost práce obrazovky, reproduktorů, senzorů, modulů a kamery. Zjištěné indikátory dává do vztahu s těmi, které jsou pro vaše zařízení považovány za přijatelné. Na základě tohoto srovnávání jsou vyhodnoceny výsledky předložené ve formě určitého výkazu.

TestM se vám může hodit v mnoha situacích: když kupujete, prodáváte smartphone, nesete jej do opravny, nebo jednoduše chcete znát jeho stav. Potenciálnímu kupci můžete nabídnout testy smartphonu, na které se může podívat ve vizuální podobě. To samé můžete udělat i vy, když smartphone sami kupujete.

Když něco přestane pracovat, aplikace vám dovolí vyškrtnout samotnou diagnostiku ze seznamu výdajů v servise a přijít ihned k odborníkovi s konkrétním problémem. TestM vám také pomůže ověřit, zda je váš problém odstranitelný.

Jak to funguje?

Není to nudný benchmark, který potřebuje čas a vyvozuje nepatrné informace v grafech a číslech. TestM se více podobá sérii miniher, jejichž průchodem mimochodem odhaluje poruchu v smartphonu.

Aplikace nabízí dva typy testů: rychlý a kompletní. Absolvování prvního trvá asi minutu a zahrnuje tři etapy, během nichž jsou zkontrolovány klíčové body, jako je obrazovka, frontální kamera, reproduktory a mikrofon. Abyste mohli projít testem, musíte zamalovat veškerou plochu obrazovky a zadat čísla, která uslyšíte.

Kompletní testování trvá asi 2 – 4 minuty a zahrnuje asi 20 testů zahrnutých do šesti skupin. Přesný počet testů závisí na modelu smartphonu. Například iPhone X jich má 21. Teď si rozebereme každou skupinu zvlášť.

Obrazovka: senzor a 3D Touch. Ze začátku zkoumáme obrazovku kvůli existenci neaktivních oblastí, zamalováním obdélníků po celé obrazovce. Poté prověřujeme displej za pomoci silného stlačení, zatlačujeme body jeden po druhém.

Zvuk: reproduktory, mikrofon a sluchátka. Veškeré zdroje zvuku jsou kontrolovány nasloucháním a psaním náhodných čísel na klávesnici. A mikrofon je prověřován vyslovením „halo“ do sluchátka telefonu.

Senzory: gyroskop a kompas. Zde nám TestM navrhuje, abychom se smartphonem zatřepali a pak jej otočili a položili na rovný povrch.

Připojení: Wi – Fi, Bluetooth, GPS a mobilní síť. TestM požádá o odpojení a připojení různých interface, aby mohl prověřit jejich správnost. Test GPS modulu vyžaduje důvěryhodný signál ze satelitu, takže pokud se to na první pokus nepodařilo, zkuste to na jiném místě.

Zařízení: snímač vzdálenosti, nabíjení, vibrační motor, tlačítka, ID obličeje. Dříve se snímač vzdálenosti a vibrace prověřovali pomocí příchozího hovoru a telefonování. Naštěstí TestM eliminuje potřebu doplňujících činnosti: jednoduše přiložíte dlaň k senzoru nebo spočítáte počet vibrací. Zde rovněž můžete zkontrolovat zdířku nabíječky, ovládání mechanických tlačítek a způsoby autorizování vašeho smartphonu.

Kamera: všechny objektivy a blesk. Pro kontrolu kamery je nutné ji namířit na sebe. Jestli je fotoaparát dvojí, každý z objektivů se kontroluje odděleně. Chcete–li provést test blesku, musíte spočítat, kolikrát se rozsvítí.

Po absolvování všech testů vám aplikace nabídne vytvoření vizuálního přehledu, který lze zobrazit v aplikaci, na webu TestM nebo exportovat do obrázku. Někdy diagnostika odhalí problémy, které vyžadují pomoc odborníka. TestM používá údaje Google Maps a v době dokončení testu může nabídnout několik služeb v blízkosti.

Proč to stojí za to si TestM instalovat?

Aplikace vám poskytne neocenitelnou pomoc při nákupu smartphonu z druhé ruky. Selhávající gyroskop nebo nefungující snímač pohybu je těžší rozpoznat, než škrábance na povrchu, takže s TestM ušetříte mnoho nepříjemných překvapení. Dejte si pravidlo, že před zakoupením poprosíte prodejce o ID – ti, kteří nemají co skrývat vám je s největší pravděpodobností poskytnou.

TestM je potřebná aplikace nejen pro ty, kteří prodávají nebo kupují smartphone, ale také pro všechny vlastníky iOS a Android zařízení. Každé zařízení potřebuje pravidelnou diagnostiku, protože z daleka ne všechny problémy se projeví ihned. Najednou, během doby, kdy jste nepřipojovali bezdrátová sluchátka, může přestat fungovat Bluetooth nebo funkce 3D Touch. TestM pomůže zjistit většinu možných problémů a poradit, kam se obrátit.

A nakonec plus, díky kterému TestM rozhodně stojí za vyzkoušení – aplikace je zcela zdarma. Žádné zkušební období, funkční omezení a rušivá reklama.

Autor: Tar

Jak odhalit skryté vady smartphonu? Pokud kupujete starší smartphone nebo chcete zkontrolovat aktuálního smartphonu, bude se vám hodit test.
Zajímavosti a novinky

 307 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ