Čínští policisté dostali inteligentní brýle pro rozpoznávání obličejů

16.03 2018|Technika
Čínští policisté dostali inteligentní brýle pro rozpoznávání obličejů

Speciální brýle pro rozpoznávání obličejů budou nyní využívat dopravní policisté ve městě Zhengzhou, v provincii Henan, východně od centrální Číny.

Pod neustálou kontrolou

Brýle s videokamerami, které jsou připojeny k softwaru pro rozpoznávání obličejů fungují díky 170 milionům kamerám, které jsou rozmístěny po celé Číně a centrální databázi občanských průkazů, které vlastní čínská vláda.

Přístroje byly vydány především dopravním policistům, kteří pracují na rušné železniční stanici Východního Zhengzhou, protože před jejich očima prochází většina lidí. Termín experimentu byl zvolen záměrně: víkend před Čínským novým rokem, kdy tudy prochází největší množství pasažérů. Obyvatelé města obvykle odjíždějí na rodinnou dovolenou na vesnici za svými příbuznými. Přes stanici Východního Zhengzhou denně projde od 70 do 120 tisíc cestujících.

400 milionů kamer do 7 let

Brýle jsou speciálně navrženy pro policii a jsou připojeny k malému kapesnímu počítači (palmtopu). Brýle naskenují obličej do počítače a ten se následně připojí k centrální databázi, která vyhledává schodu. Experiment se okamžitě ukázal být efektivním: od 6. února se policii podařilo identifikovat sedm uprchlíků, kteří jsou obviněni z útěku od dopravní nehody a obchodování s lidmi. Kromě toho, na čtyřech vstupech do stanice bylo odhaleno 26 případů, kdy se občané pokusili vyhnout rozpoznávání identity pomocí brýlí.

Do roku 2020 mají čínské úřady v úmyslu zvýšit počet kamer z pouhých 170 milionů na 400 milionů. Možná i „inteligentní“ brýle s rozpoznáváním obličejů poskytnou více policistům a dobrovolníkům z řad civilistů. Pak bude pro kriminálníky prakticky nemožné se skrýt.

Autor: Tar

Čínští policisté dostali „inteligentní“ brýle pro rozpoznávání obličejů. Lidé v Číně jsou pod neustálou kontrolou. Sleduje je rozsáhlý kamerový systém a brýle pro rozpoznávání obličejů
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ