Amazon patentoval náramek, který sleduje pohyby rukou dělníků

18.02 2018|Technika
Amazon patentoval náramek, který sleduje pohyby rukou dělníků

Amazon nedávno schválil patent, který mu pomůže lépe kontrolovat své zaměstnance. Je popisován jako náramek, který sleduje pohyb rukou zaměstnanců skladu a navádí je při hledání produktů.

Dva nové patenty společnosti Amazon popisují zařízení v podobě náramku, který dokáže ukázat polohu produktů zaměstnancům skladu a také sledovat pohyby jejich rukou v reálném čase. Patentové přihlášky byly firmou upraveny ještě v roce 2016, ale schváleny byly až 30. ledna letošního roku. Jako první si jich všiml portál GeekWire.

Společnost chce ušetřit čas

Náramky jsou jinými slovy ultrazvukové přístroje, které se se zaměstnanci pohybují po skladu. Díky ultrazvuku je možné sledovat polohu zaměstnanců ve vztahu ke konkrétnímu skladovému koši. Pokud se zaměstnanec pokusí vzít nesprávnou položku, náramek ho s pomocí hmatové zpětné vazby informuje o chybě. Součástí systému je také řídící modul.

Amazon se domnívá, že takový systém pomůže ušetřit čas. Dá se předpokládat, že zaměstnance společnosti zařízení, které kompletně sleduje jejich pohyb, je příliš nepotěší. Zatím se však jedná pouze o patenty a není známo, zda Amazon budě někdy takové náramky používat.

Autor: Tar

Amazon patentoval náramek, který sleduje pohyby rukou dělníků. Kontrolní náramek, které by měl zaměstnancům Amazonu ušetřit práci a společnosti čas
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ