Elon Musk předpověděl návrat lidstva k "temným věkům"

03.11 2017|Technika
Elon Musk předpověděl návrat lidstva k "temným věkům"

Během aktivní kampaně o obnovitelných zdrojích energie v Austrálii výkonný ředitel společnosti Tesla prohlásil, že bez obnovitelné elektrické energie je lidstvo odsouzeno k degradaci.

Společnost Tesla zahájila v Austrálii několik projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. V nedávném rozhovoru podnikatel Elon Musk prohlásil, že obnovitelné zdroje jsou budoucností civilizace, bez které by se lidstvo nevyhnutelně vrátilo do dob temna.

Doba technologická v ohrožení

Tesla a její generální ředitel Elon Musk mohou v budoucnosti energetické sítě Austrálie hrát velkou roli. V červnu společnost podepsala smlouvu o dodávkách nových generátorů v jižním Walesu s Transgridem. V červenci uzavřel Tesla druhou smlouvu o výstavbě 100-megawattového akumulátorového systému v jižní Austrálii, kterou Musk slíbil dokončit do 100 dnů. Proto není divu, že Musk věří, že obnovitelná energie se stane klíčovým faktorem nejen v Austrálii, ale i na celém světě. Během rozhovoru řekl, že pokud nebudeme mít obnovitelnou energii, pak nebude technologická doba trvat dlouho.

Bitva o energii v Austrálii

Přestože obnovitelné zdroje jsou důležité pro celou planetu, v tomto případě jde konkrétně o Austrálii. V současné době se tam rozvinula skutečná bitva o energii mezi šesti státy a Tesla byla vtažen do epicentra této války. Elektřina tam zdražila tak, že někteří lidé hledají způsoby, jak se bez ní obejít.

Navzdory obtížné situaci v energetické síti v Austrálii se Musk domnívá, že obyvatelé by měli být hrdí na skutečnost, že Austrálie má největší baterii na světě. Touha Australanů nalézt nové zdroje energie by podle Muska mohla sloužit jako dobrý příklad pro další země, které stále spoléhají na rezervy fosilních paliv. Během několika posledních měsíců zahájila společnost Tesla rozsáhlé aktivity po celém světě - zejména v Puerto Rico, kde začala obnovovat místní nemocnice po škodách způsobených hurikánem Maria.

Důkazem výhodnosti energie z obnovitelných zdrojů může být například město Logan City v jihovýchodní Austrálii, které dokázalo po instalaci pouze jednoho zdroje Tesla ušetřit 1,5 milionů dolarů.

Autor: Liv

Elon Musk předpověděl návrat lidstva k temným věkům . Austrálie bojuje s drahou elektrickou energií. Elon Musk ji pomáhá se zajišťováním obnovitelné elektrické energie.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Milan|13.11 2017 08:39
Elon Musk se mýlí. Doba kamenná neskončila pro nedostatek pazourku.
Temná období nás možná čekají, ale ne kvůli neodstatku elektrické energie.
Odpovědět
 5 
Milan|13.11 2017 10:32
Chtěl jsem zjistit, kdo mne kladně hodnotí, a výsledkem bylo zvýšení kladného hodnocení mého názoru.
Neberte to prosím vážně a odečítejte od toho hodnocení jednotku zcela automaticky.
Ďěkuji.
Odpovědět
 -1