Další člověk zemřel na bakterii, která je rezistentní vůči antibiotikům

19.01 2017|Svět
Další člověk zemřel na bakterii, která je rezistentní vůči antibiotikům

Pokud jste si mysleli, že obavy vědců o léky, na které jsou bakterie rezistentní, jsou značně přehnané, pak si přečtěte zprávu o smrti 70-leté Američanky, která zemřela na infekci, kterou nemohla vyléčit žádná dostupná antibiotika ve Spojených státech.

Smrt Američanky žijící v Indii

Ke smrti pacientky došlo v nemocnici Reno, v Nevadě. Co je na tom děsivé, je to, že to není první úmrtí kvůli rezistenci bakterií na antibiotika. V rozvojových zemích se takových případů objevují stovky. Statistiky však nejsou příliš spolehlivé, protože lékařská péče a nová antibiotika nejsou vždy k dispozici, a proto nelze zjistit, zda je viníkem rezistence bakterií na antibiotika nebo samotná zdravotní péče.

Žena, která zemřela v Nevadě, dlouho žila v Indii. Tam si zlomila stehenní kost, a jak se u starších lidí často stává, začala trpět dlouhodobým traumatem. Američtí lékaři se domnívají, že super bakterie vstoupila do těla zemřelé již v indických nemocnicích. Po návratu do USA žena opět vyhledala lékařskou pomoc. Ukázalo se, že dlouhodobě trpí infekcí způsobenou bakterií Klebsiella pneumonia, která byla v tomto případě odolná proti karbapenemům - populárním a silným antibiotikům poslední generace, které se často používají tam, kde už žádné jiné léky nezabírají.

Ženě nepomohlo ani 14 různých typů antibiotik

Kmen bakterie, kterým byla žena nakažena, byl poslán na studii do Atlanty. Tam se zjistilo, že bakterie se cítí perfektně v přítomnosti veškerých dostupných antibiotik ve Spojených státech. Pacientka byla poté převezena do Reno, kde v jediné sterilní místnosti zemřela.

Bakterie rezistentní na antibiotika jsou celosvětovou hrozbou. Vědci na celém světě v současné době bojují proti rezistentním bakteriím vymýšlením nových antibiotik. Bohužel, vytváření nových léků je regulováno převážně velkými farmaceutickými společnostmi a podléhá zákonům na trhu, které neinvestují peníze do vývoje nových antibiotik, dokud se ještě prodávají ty staré.

Použití antibiotik bez lékařského předpisu a bez znalosti jejich použití může pomoci bakteriím se přizpůsobit dostupným antibiotikům a přinést začátek apokalypsy. Podle tohoto "fantastického" scénáře by se lidstvo vrátilo do stavu před vynalezením penicilinu v roce 1929 a tisíce lidí by umíralo na nevyléčitelné infekce a s každou mírnější zimou by čelilo smrti.

Autor: Mil

Další člověk zemřel na bakterii, která je rezistentní vůči antibiotikům. Američanka v Reno zemřela na bakterie rezistentní na antibiotika. Bakterie odolné vůči antibiotikům
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ