Pravidla golfu se změní poprvé od roku 1744

02.03 2017|Aktuálně
Pravidla golfu se změní poprvé od roku 1744

Americká golfová asociace představila ve středu návrh na změnu pravidel hry. Jednalo by se tak o první změnu pravidel golfu od roku 1744, kdy pravidla tohoto sportu vznikla.

Golf bude jednodušší

Golfová asociace navrhuje, aby se snížil počet pravidel z dosavadních 34 na 24 a pár dalších změn. Cílem je, aby byl golf pro hráče na celém světě jednodušší a snadnější. V průběhu šesti měsíců bude americká golfová asociace shromažďovat stanoviska k novým pravidlům. "Zúčastníme se diskuze. Hráči mohou posílat své návrhy na naše webové stránky. Výsledky diskuze budou vyhlášeny 1. ledna 2018. Budou-li schváleny, vstoupí nová pravidla v platnost v roce 2019," uvádí mluvčí asociace.

Práce na nových pravidlech připravovala Americká golfová asociace v průběhu posledních pěti let společně se skotským královským golfovým klubem ze St. Andrews, který vznikl v roce 1574.

Historie golfu

Za místo zrození golfu je pokládáno Skotsko, kde se první zmínka o golfu objevila v roce 1457, když skotský král James II. zakázal hru, protože rozptylovala vojáky. První známá sbírka pravidel golfu byla sestavena v roce 1744 ve skotském městečku Galleyn, nedaleko Edinburghu. Světový golfový šampionát se konal poprvé v říjnu 1860 ve Skotsku. Nyní patří k nejvýznamnějším profesionálním turnajům Masters, US Open, British Open Championship a PGA Championship. Na olympijských hrách 2016 se golf hrál poprvé od roku 1904.

Autor: Liv

Pravidla golfu se změní poprvé od roku 1744. Nová pravidla golfu by měla zjednodušit hru. Golfoví hráči z celého světa mohou změnu pravidel golfu sledovat
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ