10 šokujících faktů o bermudském trojúhelníku

18.01 2016|Zajímavosti
10 šokujících faktů o bermudském trojúhelníku

Bermudský trojúhelník patří k největším nevyřešeným záhadám moderní doby. Často se mu také říká Ďáblův trojúhelník. Jedná se o oblast ve tvaru trojúhelníku v severním Atlantském oceánu, která vede z Bermudského ostrova v Miami, přes USA, až do Puerto Rico. Uvnitř tohoto trojúhelníku zmizely stovky lidí, mnoho lodí a letadel. Dnes vám přinášíme 10 šokujících faktů o tomto záhadném místě.

1

Bermudský trojúhelník není malý. Ve skutečnosti je docela velký a má rozlohu 440 000 mil. To je větší plocha než Rajasthan, Madhya Pradesh & Maharashtra.

2

Účinky trojúhelníku se neprojevují jen uvnitř útvaru, ale často byly zaznamenány i vně trojúhelníku.

3

Zmizení v Bermudském trojúhelníku jsou často připisována UFO a mimozemské činnosti, technickým, fyzickým a zeměpisným důvodům.

4

Kdykoliv zmizí nějaká loď nebo letadlo v trojúhelníku, jeho trosky nelze nalézt. Důvodem je Golfský proud, který věží v blízkosti trojúhelníku, a který vše odnese neznámo kam.

5

Během posledních 100 let bylo v Bermudském trojúhelníku ztraceno 1000 lidských životů. Každý rok se tam ztratí v průměru 4 letadla a 20 jacht.

6

Uvnitř Bermudského trojúhelníku, na ostrově Andros Bahamy má americká vláda Autec (Atlantické podmořské testovací a hodnotící centrum. Zde americké námořnictvo testuje své ponorky, sonary a další zbraně. Mnoho lidí je toho názoru, že jde o víc než jen testovací centrum.

7

Lidé v trojúhelníku zažili elektronickou mlhu, která by klidně mohla být také časovým tunelem. Pilot Bruce Gernon tvrdí, že ztratil 28 minut poté, co vletěl do časového tunelu. Letadlo zmizelo z radarů a znovu se objevilo až u Miami Beach.

8

K jedné z největších a nejznámějších ztrát americké armády došlo v Bermudském trojúhelníku v roce 1945. Pět amerických torpédových bombardérů Navy Avenger letělo z Fort Lauderdale na Floridě směrem na ostrov Bimini. Mise měla 14 mužů. Po asi 90 minutách letu obdrželi radio přijímače signál, že kompas nepracuje.
Poté byla komunikace s bombardéry ztracena. Bombardéry nebyly nikdy nalezeny. Na jejich záchranu se vydaly tři letadla. Ty se rovněž ztratily.


9

První osoba, která podala zprávu o Bermudském trojúhelníku byl Kryštof Kolombus. Napsal ve svých poznámkách, že uvnitř trojúhelníku přestal pracovat lodní kompas a že posádka viděla ohnivou kouli na obloze.

10

Bermudský trojúhelník je jedním z mála míst na Zemi, kde kompas neukazuje směrem k magnetickému severu. Místo toho ukazuje na opravdový sever, což vede k záměně, a to je důvod, proč se zde ztratilo tolik letadel a lodí.

Autor: Jad

10 šokujících faktů o bermudském trojúhelníku. Bermudský trojúhelník patří k největším nevyřešeným záhadám moderní doby. Často se mu také říká Ďáblův trojúhelník.
Zajímavosti a novinky

 564 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ